Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Fırında Patates Cipsi Tarifi

Evinizdeki malzemeler ile hazırlayacağınız çıtır çıtır bir cips tarifi ile mutfağınıza konuk oluyoruz. Fırında patates cipsi tarifi ile dilerseniz maç keyiflerine dilerseniz dizi vakitlerine enfes atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Çok az yağ kullanarak hazırlayacağımız patates cipsleri dışarından hazır aldığınız cipslere nazaran daha sağlıklı olacak.
Üstelik kızartmadan fırında yarım saat içerisinde pişireceğimiz cipsleri dilediğiniz baharatlar ile lezzetlendirebilir, sevdikleriniz ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. İncecik patates dilimleri elde etmek için sebze dilimleyici kullanabilir, dilerseniz de bıçak ile hazırlayabilirsiniz. Çıtır çıtır cipsler elde etmenin sırrı ise dilimlenmiş patatesleri kısa bir süre bile olsa soğuk suda bekletmek ve sonrasında muhakkak kurulamak. Patatesleri biraz zeytinyağı ve baharat ile harmanladıktan sonra tepsiye dizilmeye ve fırınlanmaya hazır. Mutfağa geçin ve hazırlıklara başlayın. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

1 kase

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaFırında Patates Cipsi Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet orta boy patates
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı toz kırmızı biber
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı sarımsak tozu
 • Fırında Patates Cipsi Tarifinin Püf Noktası

  Patatesleri eşit büyüklükte ve ince bir şekilde doğramak istiyorsanız mandolin gibi sebze dilimleyici aletlerden yardım alabilirsiniz. Dilimlediğiniz patatesleri soğuk suda bekleterek nişastalarını salmalarını ve daha çıtır çıtır olmalarını sağlayabilirsiniz. Baharatları dilediğiniz gibi arttırıp azaltabilir çok daha farklı baharatlar kullanabilirsiniz.

  Fırında Patates Cipsi Tarifinin Pişirme Önerisi

  İlk 15 dakika fırında piştikten sonra tepsideki patatesleri ters düz ederek her iki tarafının da eşit pişmesini sağlayabilirsiniz.

  Fırında Patates Cipsi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Patateslerin kabuklarını soyun ve güzelce yıkayın.

  2. Bir soyma aparatı ile patateslerden ince dilimler elde edin. Dilerseniz bir bıçak yardımı veya sebze dilimleyici ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

  3. Elde ettiğiniz patates dilimlerini nişastalarını bırakmaları için soğuk su dolu kasenin içerisine alın.

  4. Patatesler suda beklerken bir kasenin içerisine zeytinyağını alın. Karabiber, kekik, tatlı kırmızı biber, tuz ve sarımsak tozu ilave ederek karıştırın.

  5. On dakika kadar suda bekleyen patates dilimlerini süzün ve kurulayın.

  6. Ardından patates dilimleri ve hazırladığınız sosu derin bir kasede birleştirerek harmanlayın.

  7. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. ( İki farklı tepsi kullanabilirsiniz)

  8. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında yaklaşık otuz dakika kadar pişirin.

  Fırında Patates Cipsi Tarifinin Servis Önerisi

  Yanında farklı dip soslar hazırlayıp, seyirlik keyiflerinize keyif katabilirsiniz.  Fırında Patates Cipsi Tarifi

  Ayrılmadan önce Fırında Patates Cipsi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Fırında Patates Cipsi Tarifi Fırında Patates Cipsi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Fırında Patates Cipsi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Fırında Patates Cipsi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Fırında Patates Cipsi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Fırında Patates Cipsi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Fırında Patates Cipsi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Fırında Patates Cipsi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Fırında Patates Cipsi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Fırında Patates Cipsi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Fırında Patates Cipsi Tarifi istediğinde yeme, Fırında Patates Cipsi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Fırında Patates Cipsi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Fırında Patates Cipsi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Fırında Patates Cipsi Tarifi Fırında Patates Cipsi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Fırında Patates Cipsi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Fırında Patates Cipsi Tarifi

  “Yeterince Fırında Patates Cipsi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Fırında Patates Cipsi Tarifi Fırında Patates Cipsi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Fırında Patates Cipsi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Fırında Patates Cipsi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Fırında Patates Cipsi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Fırında Patates Cipsi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Fırında Patates Cipsi Tarifi Fırında Patates Cipsi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Fırında Patates Cipsi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Fırında Patates Cipsi Tarifi ister. Fırında Patates Cipsi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Fırında Patates Cipsi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Fırında Patates Cipsi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?