Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi

Hatırlar mısınız? Annelerimiz mahallenin sütçüsünün geliş gününü bilir, mutfakta kapları, tencereleri hazırlarlardı erkenden. Tazecik sütler kaynatılır, birer bardak bize ayrıldı. Elimizi yakan bardaktaki sütün tadını başka neye değişirdik? Burnunu kapatıp içenlerimiz bile o tazeliği, güzelliği şimdi özlemle anıyordur.
O sütlerden yoğurtlar mayalanır, lor peynirleri yapılırdı. Hala o tazecik sütleri bulan insanlardansanız, çok şanslısınız. Sizlerle paylaşmak istediğimiz, evladiyelik bir tarifimiz var: Ev yapımı sepet peyniri.
Şimdilerde market raflarında kolaylıkla bulabiliyoruz peynirleri. Ama evde yapılanın tadı hala çok başka. Gelin, kahvaltımızın baş köşesine tazecik, emek dolu bir tat koyalım.

KAÇ KİŞİLİK

1 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaEv Yapımı Sepet Peyniri Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 litre çiğ süt
 • 1/3 çay bardağı sirke
 • 1/2 adet limonun suyu
 • 1/2 çay bardağı peynir suyu
 • 2 çay kaşığı tuz
 • Tütsülemek için

 • 10 adet tane karabiber
 • 2 çay kaşığı ada çayı yaprağı
 • Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifinin Püf Noktası

  Elinizde varsa sepet peynirinizi ekşitilmiş peynir suyundan yapmanızı öneririz. Yine elinizde varsa sepet peyniri, sepet desenlerine sahip bir kabın içinde ya da bir sepetin içinde dinlendirebilir, farklı desenler verebilirsiniz.

  Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifinin Pişirme Önerisi

  Tuz miktarını dilediğiniz gibi arttırabileceğiniz gibi tütsüleme işlemini yapmadan da peynirinizi afiyetle tüketebilirsiniz.

  Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Sütünüzü bir tencerenin içerisine alın ve ağır ateşte kaynatmaya başlayın.

  2. Süt kaynama noktasına gelir gelmez içine sirke, limon suyu ve peynir suyunu ilave edin.

  3. Bu sırada sütün kesilmeye başladığını gözlemleyeceksiniz. Süt kesildikçe çıkan parçaları bir süzgecin içine alın ve bastırarak bir araya getirin.

  4. Bastırma işlemi sırasında tüm suyunun süzülmesini sağlayın.

  5. Tüm parçalar bir araya geldiğinde elinizle hafif hafif şekil verin. Üzerine tuz serpin.

  6. Süzgecin içine yeniden alın. Süzgecin bir kabın üzerine oturtun.

  7. Üzerine bir ağırlık yerleştirin. Bu ağırlık bir tencere ya da başka bir kap, güveç vb. olabilir.

  8. Ardından yaklaşık 2 saat suyunun süzülmesini bekleyin.

  9. Ayrı bir yerde cam bir kabın içine ada çayı yaprakları ve karabiberi alın.

  10. Pürmüz yardımıyla hafifçe yakın.

  11. Yakar yakmaz üzerini streç filmle örtün.

  12. Ardından içine dinlenen sepet peynirinizi koyun ve streçleyin. Bu aşamada havasının mümkün olduğunca az kaçtığından emin olun.

  13. Yaklaşık 40 dakika kadar bu şekilde bekletin.

  14. Ardından çıkarıp, dilimleyerek afiyetle tüketin.  Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi

  Ayrılmadan önce Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi istediğinde yeme, Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi

  “Yeterince Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi ister. Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ev Yapımı Sepet Peyniri Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?