Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi

İyi beslenmenin ancak gerçek gıdayla mümkün olduğuna inanan Yemekyolculuğu, Yemek.com için yazdı.
En popüler yemeklerden biri olan makarna her haliyle güzel olsa da taze makarnanın yeri ayrıdır. Yapıldıktan sonra haşlanıp hemen tüketilen taze makarnanın kendine özgü lezzet ve hafifliği, verilen emeğe kesinlikle değer.
İtalya’nın Toskana bölgesine ait bir taze makarna türü olan Pici, taze makarnanın temel hallerinden biri aslında. Pici makarna tarifi makarna kesme makinesi gerektirmiyor, çocuklar bu makarnaya ve yapılış evrelerine bayılıyor.
Taze makarnaların çoğunda irmik unu kullanılmasına rağmen geleneksel pici tarifinde irmik unu yok. Geleneksel haliyle sadece un, su ve tuz kullanılarak hazırlanan pici makarnaya yumurta da eklenebiliyor. Hazırsanız tarife geçebiliriz.

KAÇ KİŞİLİK

5 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaEv Yapımı Pici Makarna Tarifi İçin Malzemeler

 • Hamuru için

 • 500 gram beyaz un
 • 2 silme tatlı kaşığı tuz
 • 1 adet yumurta
 • 250 ml. oda ısısında su
 • Haşlamak için

 • 4 litre kaynar su
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Ev Yapımı Pici Makarna Tarifinin Püf Noktası

  Pici ruloları genellikle kurşun kalem kalınlığında olur. Daha kalın olmaması için keserken şeritlerin en fazla yarım cm. genişliğinde olmasına özen gösterin.Makarnayı diri kıvamlı (al dente) seviyorsanız 6 dakika haşlamanız yeterli olacaktır. Daha yumuşak olmasını isterseniz; 8-10 dakika kadar haşlayabilirsiniz.

  Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir yoğurma kabına un ve tuzu alın, elinizle karıştırın. Unun orta kısmına bir havuz açın ve boşluğa yumurtayı kırın.

  2. Bir elinizle suyu azar azar eklerken öteki elinize aldığınız bir çatalla hamuru karıştırın. Su bittiği zaman çatalı bırakıp hamuru elinizle yoğurmaya devam edin. Toparlanan hamuru yoğurma kabından alıp hafif unlanmış tezgahın üzerinde avuç içinizle bastırıp kendinize doğru çekerek beş dakika kadar yoğurun.

  3. Yoğurduğunuz hamuru streç filmle sarıp yarım saat kadar buzdolabında dinlendirin.

  4. Buzdolabından çıkardığınız hamuru bıçakla üç parçaya kesin. Unlanmış tezgah üzerine ilk hamur parçasını alın. Üzerine tekrar un serpin ve merdane yardımıyla yarım cm. kalınlığında açın.

  5. Açtığınız hamuru bıçakla en fazla yarım cm. olacak şekilde şeritler halinde kesin. Merdaneyi sağa sola hareket ettirerek keseceğiniz kalınlığı ayarlayın. Diğer hamur parçaları için de aynı işlemi uygulayın.

  6. Kesilmiş hamur şeritlerini tezgah üzerinde parmak uçlarınızla çevirip rulo haline getirin. Bu işlemi yaparken şeritler hem yuvarlak olacak hem de uzayacaktır.

  7. Hazırladığınız pici makarna şeritlerini unlanmış bir tepsi üzerine alın, bekletin. Hamurların üst üste gelmemesine dikkat edin.

  8. Kaynar suyu, derin bir tencerede zeytinyağı ve tuz ilavesiyle kaynatın. Pici rulolarını kaynayan suyun içine bırakın. Makarnada tercih ettiğiniz sertlik derecesine göre 6-10 dakika arasında haşlayın.

  9. Haşlanan makarnanın suyunu süzün. Domates sosu, bolonez sos veya pesto gibi makarna soslarından biriyle harmanlayıp sıcak olarak servis edin.

  Ev Yapımı Pici Makarna Tarifinin Servis Önerisi

  Servis sırasında arzuya göre makarnanın üzerine eski kaşar, parmesan, gravyer gibi peynirler rendeleyebilirsiniz.  Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi

  Ayrılmadan önce Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ev Yapımı Pici Makarna Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ev Yapımı Pici Makarna Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi istediğinde yeme, Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi

  “Yeterince Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi ister. Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ev Yapımı Pici Makarna Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?