Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi

Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi

Çam fıstığı, fesleğen ve parmesan peyniri içeriği ile leziz mi leziz yeşil sosların başında gelen pesto sos, kızarmış ekmek diliminin yanı sıra makarnadan et tariflerine kadar pek çok yemekle oldukça uyumlu.
Hazır satılan sosların yerine kısa sürede evde hazırlayıp, uzun süre muhafaza etmek ve ilk tazeliğinde kullanmak mümkün.

KAÇ KİŞİLİK

1 kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaEv Yapımı Pesto Sos Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 büyük demet taze fesleğen
 • 150 gram parmesan peyniri
 • 100 gram çam fıstığı
 • 2 su bardağı zeytinyağı
 • 5 diş sarımsak
 • 1/4 çay kaşığı tuz
 • Ev Yapımı Pesto Sos Tarifinin Püf Noktası

  Biraz daha emek isteyen bir yöntem ancak pesto sosun aromasının daha kuvvetli, kıvamının daha yoğun olmasını istiyorsanız mutfak robotu yerine tüm malzemeleri sırasıyla havanda dövün.Buzdolabında kapağı kapalı kavanozda, derin dondurucuda üzeri kapalı buzluklarda porsiyon olarak kullanmak üzere saklayabilirsiniz.Zeytinyağını azar azar ekleyin ve kıvam alana kadar karıştırın.

  Ev Yapımı Pesto Sos Tarifinin Pişirme Önerisi

  Çam fıstığının yanı sıra yağsız tavada hafif bir şekilde kavurduğunuz ceviz içi ve kaju da kullanabilirsiniz.

  Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yaprak yaprak ayıklayıp, bol suda yıkadığınız fesleğenleri kuruladıktan sonra incecik kıyın.

  2. Çıtırlık kazanması ve aromasının daha yoğun hissedilmesi için çam fıstıklarını yağsız tavada 2-3 dakika kadar kavurun.

  3. Parmesan peynirini rendenin ince tarafıyla rendeleyin. Sarımsakları ayıkladıktan sonra tuz ilavesi ile bir havanda dövün.

  4. Ezilmiş sarımsakları, kavrulmuş çam fıstıkları ve kıyılmış fesleğen yaprakları ile mutfak robotunda püre haline getirin.

  5. Rendelenmiş parmesan peyniri ve zeytinyağını azar azar ekleyip karıştırma işlemini sürdürün.

  6. Hazır durumda olan pesto sosu, yemek hazırlamaya vakit olmadığında bile domates, peynir, ekmek dilimi üzerinde sakınmadan kullanmak üzere buzdolabında saklayın. Sevdiklerinizle paylaşın.  Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi

  Ayrılmadan önce Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ev Yapımı Pesto Sos Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ev Yapımı Pesto Sos Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi istediğinde yeme, Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi

  “Yeterince Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi ister. Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ev Yapımı Pesto Sos Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler