Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi reçeller bu tarifle aradığı mutluluğa kavuştu. Misler gibi pişmiş sıcacık bazlamalar kahvaltı sofranızın en güzel yerine oturmaya pek hevesli.
Şimdi tek yapmanız gereken sabah ilk uyanan olmak ve bu nefis yumuşacık dokulu hamuru mayalamak. İster tavada ister fırında pişirin bu tarif sizin kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.
Afiyetler, bol keyifler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaEv Yapımı Mini Bazlama Tarifi İçin Malzemeler

 • 1/2 paket yaş maya
 • 3,5 su bardağı un
 • 1 su bardağı ılık süt
 • 1/2 su bardağı tereyağı (eritilmiş)
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı şeker
 • Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifinin Püf Noktası

  Tuz mayanın aktivasyon sürecini bozacağı için hamura en son eklenmelidir.

  Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz 180 derecelik fırında 10-12 dakika pişirerek de servis edebilirsiniz.

  Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Ilık sütün 2 yemek kaşığıyla mayayı çözdürün ve 10 dakika bekletin.

  2. Unu bir kaba eleyin.

  3. Tuz hariç tüm malzemeyi ilave edin. En son aktive olmuş mayayı ekleyerek mayanın tüm hamura karışmasını sağlayın.

  4. En son tuzu ekleyin ve homojen bir kıvam oluncaya kadar yoğurmaya devam edin.

  5. Bu noktada hamura un ilave edebilirsiniz. Ancak hamurunuzun ele yapışmayan fakat yumuşacık bir kıvamı olması gerekmekte. Bu bilginin ışığında un ve süt oranını ayarlayabilirsiniz.

  6. Hamurunuz kıvam aldıktan sonra unlu tezgah üzerine yumurta büyüklüğünde bezelere ayırarak 30 dakika mayalandırın.

  7. Mayalanan hamurlara bastırarak düzgün yuvarlaklar elde edin.

  8. Tavanızı ısıtın ve hazırladığınız mini bazlamaları önlü arkalı iyice pişirin.

  9. Her pişirişten sonra tavanızda oluşan unu temizleyin ki un yanarak bazlamalarınızın lezzetini bozmasın. İşte bu kadar, afiyetler olsun.  Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi

  Ayrılmadan önce Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi istediğinde yeme, Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi

  “Yeterince Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi ister. Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ev Yapımı Mini Bazlama Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?