Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ev Yapımı Mantı Tarifi

Önceden hazırlanan ve oda sıcaklığında kısa bir süre dinlenen mantı hamurunu küçük karelere bölüp dana kıymayla hazırlanan iç harçla doldurduktan sonra itinayla kapatıyoruz. Arzuya göre et ya da içme suyunda haşlayıp sarımsaklı yoğurt ve kırmızı biberli sos eşliğinde sevdiklerimizle paylaşıyoruz.
Yemek.com özel çekiminde şefinden not aldığımız ev yapımı mantı tarifini, ana yemek olarak servis edebileceğiniz gibi diğer Masa Restaurant tarifleriyle birlikte sevdiklerinize sunabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaEv Yapımı Mantı Tarifi İçin Malzemeler

 • 130 gram mantı hamuru
 • 120 gram dana kıyması
 • Servisi için

 • 200 gram yoğurt
 • 3 yemek kaşığı ayçiçek yağı
 • 1/2 çay kaşığı toz kırmızı biber
 • 1/2 çay kaşığı nane
 • 1/2 çay kaşığı pul biber
 • Ev Yapımı Mantı Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kıymalı iç harca arzu ettiğiniz baharatları ekleyebilir, mantı hamurunu arzu ettiğiniz kadar hazırlayabilirsiniz.

  Ev Yapımı Mantı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Un, azar azar eklediğiniz su ve 1 adet yumurta ile özlü bir mantı hamuru hazırlayın. Toparlanan hamuru bastırarak yoğurun. Üzerini örtüp oda sıcaklığında kısa bir süre dinlendirin.

  2. Mantının iç harcını hazırlamak için; dana kıymasını arzuya göre baharatlarla karıştırın.

  3. Hazırladığınız hamuru iki eşit bezeye ayırın. Hafifçe unlanmış mutfak tezgahı üzerinde açıp minik karelere ayırın. Aynı işlemi diğer hamur bezesine de uygulayın.

  4. Küçük hamur karelerinin orta kısımlarına hazırladığınız kıymalı iç harçtan yerleştirin. Uç kısımlarını karşılıklı olarak kapatın ve orta noktada hamurları birleştirin.

  5. Kaynar suda, derin bir tencerede haşladığınız mantıları suyunu süzdürdükten sonra çukur bir servis tabağına alın.

  6. Arzuya göre rendelenmiş sarımsak ilave ettiğiniz yoğurdu küçük bir kasede çırpın. Ayçiçek yağını küçük bir sos tenceresinde kızdırın. Toz kırmızı biber ekleyip kızgın yağın renk almasını sağlayın.

  7. Servis tabağına aldığınız mantının üzerine öncelikle sarımsaklı yoğurt ardından kırmızı biberli yağ gezdirip nane ve pul biber ilavesiyle sevdiklerinizle paylaşın.  Ev Yapımı Mantı Tarifi

  Ayrılmadan önce Ev Yapımı Mantı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ev Yapımı Mantı Tarifi Ev Yapımı Mantı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ev Yapımı Mantı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ev Yapımı Mantı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ev Yapımı Mantı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ev Yapımı Mantı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ev Yapımı Mantı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ev Yapımı Mantı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ev Yapımı Mantı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ev Yapımı Mantı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ev Yapımı Mantı Tarifi istediğinde yeme, Ev Yapımı Mantı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ev Yapımı Mantı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ev Yapımı Mantı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ev Yapımı Mantı Tarifi Ev Yapımı Mantı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ev Yapımı Mantı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ev Yapımı Mantı Tarifi

  “Yeterince Ev Yapımı Mantı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ev Yapımı Mantı Tarifi Ev Yapımı Mantı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ev Yapımı Mantı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ev Yapımı Mantı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ev Yapımı Mantı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ev Yapımı Mantı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ev Yapımı Mantı Tarifi Ev Yapımı Mantı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ev Yapımı Mantı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ev Yapımı Mantı Tarifi ister. Ev Yapımı Mantı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ev Yapımı Mantı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ev Yapımı Mantı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?