Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Etli & Sebzeli Volovan Tarifi

Etli & Sebzeli Volovan Tarifi

Milföy hamurunun kat kat kabaran dokusuna en ön sıradan şahit olamaya hazır mısınız?
Üç kat milföyü üst üste koyuyor, iki tanesinin ortasını minik bir çanak yapmak için kesiyoruz. İçlerini etli, sebzeli nefis bir harçla dolduruyoruz ve tekrar fırınlıyoruz. Fırından çıkan volovanların üzerine Sütaş süzme yoğurt, toz kırmzı biber ve incecik kıyılmış maydanozla süslüyor ve masanızın en güzel yerini bu nefis lezzet için ayırıyoruz.
Süzme yoğurdun doyumsuz lezzetiyle milföy hamurunun çıtırtısına bayılacaksınız. Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

6 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaEtli & Sebzeli Volovan Tarifi İçin Malzemeler

 • 18 adet milföy hamuru
 • 1 adet yumurta beyazı
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet soğan
 • 1 adet kabak
 • 1 adet havuç
 • 1 adet çarliston biber
 • 150 gram kuşbaşı et (küçük doğranmış)
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı Sütaş tereyağı
 • Üzeri İçin

 • 6 tatlı kaşığı sütaş süzme yoğurt
 • 1/4 demet ince kıyılmış maydanoz
 • 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber
 • Etli & Sebzeli Volovan Tarifinin Püf Noktası

  Hazırladığınız milföylerin fazla kabararak şekillerinin bozulmasını önlemek için çatalla minik delikler açın.

  Etli & Sebzeli Volovan Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz tekrar fırınlamadan üzerine Sütaş tereyağı ekleyerek etlere daha fazla lezzet katabilirsiniz.

  Etli & Sebzeli Volovan Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fırını 180 dereceye ayarlayın.

  2. İki boy kenarı tırtıklı kalıbı hazırlayın.

  3. Çapı büyük olan kalıpla 3 yapraktan 3 eş yuvarlak daire çıkartın.

  4. Küçük boyuylaysa iki tanesini tam ortadan kesin ve 2 adet kenar parça elde edin.

  5. Ortası dolu olan parçanın kenarlarına yumurta beyazı sürün ve ortası delik iki katı da düzgünce üst üste yerleştirin.

  6. Hazırladığınız ortası delik milföy hamurlarının kenarlarına ve çevresine yumurta sarısı sürün.

  7. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirin.

  8. Hamurun orta kısmını çatalla delerek fazla kabararak orta kısmının şeklinin bozulmasını engelleyin.

  9. Fırında yaklaşık 10-12 dakika kızarana kadar pişirin.

   Sebzeli & Etli Harcın Hazırlanışı

  1. Kullanılacak tüm sebzeleri aynı boyda olacak şekilde jülyen kesin.

  2. Harcı pişireceğiniz tavayı ısıtın ve zeytinyağını ilave ederek 2-3 dakika daha ısınmasını sağlayın.

  3. Soğanları soteledikten sonra diğer sebzeleri ilave edin ve hepsi yumuşayana kadar soteleme işlemine devam edin.

  4. Kuşbaşı etleri ekleyin ve etler suyunu salıp geri çekince tuz ve karabiberi ekleyin. Etleri pişirme sırasında kısık ateş kullanın ve eğer gerekirse kapak kapatarak pişirin. Ocaktan almadan önce bir tatlı kaşığı tereyağı ekleyin ve karıştırarak tüm harca yedirin.

  5. Fırınlanan milföy hamurlarının ortasına harçtan doldurun ve 6-7 dakika daha fırınlayın.

  6. Fırından çıkan volovanlara 1 tatlı kaşığı Sütaş süzme yoğurt ekleyin.

  7. Kırmızı toz biber ve ince kıyılmış maydanozla renklendirerek servis edin. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Etli & Sebzeli Volovan Tarifinin Servis Önerisi

  <span class="sutasYogurtIngredient"></span>'la servis etmeyi unutmayın.  Etli & Sebzeli Volovan Tarifi

  Ayrılmadan önce Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Etli & Sebzeli Volovan Tarifi Etli & Sebzeli Volovan Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Etli & Sebzeli Volovan Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Etli & Sebzeli Volovan Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Etli & Sebzeli Volovan Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Etli & Sebzeli Volovan Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Etli & Sebzeli Volovan Tarifi istediğinde yeme, Etli & Sebzeli Volovan Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Etli & Sebzeli Volovan Tarifi Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Etli & Sebzeli Volovan Tarifi

  “Yeterince Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Etli & Sebzeli Volovan Tarifi Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Etli & Sebzeli Volovan Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Etli & Sebzeli Volovan Tarifi Etli & Sebzeli Volovan Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Etli & Sebzeli Volovan Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Etli & Sebzeli Volovan Tarifi ister. Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Etli & Sebzeli Volovan Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Etli & Sebzeli Volovan Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?