Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

Köfteli çorbaları yapmak biraz daha zahmetlidir. Türkiye`nin her yerinde mutlaka meşhur bir köfteli çorba tarifi vardır. Birbirine çok benzer fakat hepsinin lezzeti birbirinden farklıdır. Kimi köftesinin içine bulgur katar kimi un, kimi pirinç. Ne katılırsa katılsın hep severek yenmiştir. Terbiyesine de sarımsak katarsanız enfes bir akşam yemeği ortaya çıkar. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

10 tabaklık

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaEkşili Köfte Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 300 gram yağlı kıyma
 • 2 yemek kaşığı pirinç
 • 2 yemek kaşığı bulgur
 • 1 çorba kasesi yoğurt
 • 2 adet yumurta
 • 1 adet havuç
 • 1 adet patates
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 adet soğan
 • 2 adet sarımsak
 • 1 adet defne yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Ekşili Köfte Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Yoğurt ılımadan direkt kaynayan çorbaya dökersek çorba kesilir. Önce çorbadan terbiyeye daha sonra tekrar tencereye aktarmamız gerekir.

  Ekşili Köfte Çorbası Tarifinin Pişirme Önerisi

  Terbiyeyi ilave ettikten sonra kaynayana kadar sürekli karıştıralım.

  Ekşili Köfte Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Köftesi için kıyma, bulgur, pirinç ,1 yumurta ve biraz tuzu bir kapta yoğuralım.

  2. Küçük yuvarlak parçalar koparıp yuvarlayalım.

  3. Un serpilmiş tepsiye dizelim ve yuvarlayarak una bulayalım.

  4. Tencereye su alalım ve küp doğradığımız patates ve havuçları ilave edelim.

  5. 5 dk kaynayınca köfteleri ilave edelim ve kabuğu soyulmuş, ikiye ayrılmış soğanı da ekleyelim.

  6. 10 dk kaynamaya bırakalım.

  7. Ayrı bir kasede yoğurt, yumurta sarısı ve limon suyunu karıştıralım.

  8. Çorbadan azar azar ilave edip ılımasını sağlayalım ve karıştıralım.

  9. Daha sonra çorbaya yavaş yavaş ilave ederken çorbayı kaynayana kadar karıştıralım.

  10. Kaynayınca sarımsak rendesi ve defne yaprağı ilave edelim.

  11. Tuzunu ayarlayalım ve 5 dk daha kaynatalım.

  12. Çorba pişince içindeki yarım soğanı ve defne yaprağını çıkaralım. Afiyet olsun.

  Ekşili Köfte Çorbası Tarifinin Servis Önerisi

  Tereyağına yakılmış nane ve pul biberle servis edebilirsiniz.  Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ekşili Köfte Çorbası Tarifi Ekşili Köfte Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ekşili Köfte Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ekşili Köfte Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ekşili Köfte Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ekşili Köfte Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ekşili Köfte Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Ekşili Köfte Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ekşili Köfte Çorbası Tarifi Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

  “Yeterince Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ekşili Köfte Çorbası Tarifi Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ekşili Köfte Çorbası Tarifi Ekşili Köfte Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ekşili Köfte Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ekşili Köfte Çorbası Tarifi ister. Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ekşili Köfte Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ekşili Köfte Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler