Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Damla Çikolatalı Kek Tarifi

Ağızda eriyen damla çikolata ve yumuşacık kek birleşiminden oluşan enfes bir tatlı. Hazırlaması oldukça pratik olan ıslak kek tarifi için mutfağa buyurun. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

8 dilim

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaDamla Çikolatalı Kek Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yumurta
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1 su bardağı süt
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 2,5 su bardağı un
 • 1 su bardağı damla çikolata
 • Üzeri İçin

 • 1,5 çay bardağı damla çikolata
 • Damla Çikolatalı Kek Tarifinin Püf Noktası

  Yumurta ve şekeri mutlaka 3 dakikaya yakın çırpmalısınız. Un, kabartma tozu ve vanilyayı eleyerek ekleyiniz ve ekledikten sonra mikserle çırpmayınız, spatula yardımı ile alttan üste doğru karıştırınız.

  Damla Çikolatalı Kek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Fırını mutlaka 15-20 dakika önce açıp ısıtınız. Piştikten sonra ilk sıcak havası geçince hemen kalıbınızdan (sıcak olacağı için hemen parçalanmaması adına) nazik bir şekilde ayırınız ve üzerine damla çikolataları teker teker diziniz.

  Damla Çikolatalı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. 3 yumurtayı derin bir kaba kıralım, 1 su bardağı şeker ile 3 dakika beyaz kıvama gelene kadar çırpalım.

  2. 1 su bardağı sıvı yağı ekleyip mikseri açmadan yavaşça çırpalım, 1 su bardağı süt ekleyelim mikserin en düşük devrinde çırpmaya devam edelim.

  3. Ardından un, kabartma tozu ve vanilyayı elekte karıştırarak birlikte ekleyelim. Karıştırmaya spatula ile devam edelim.

  4. Malzemeler güzelce karıştıktan sonra 1 su bardağı damla çikolatayı ekleyip spatula ile karışımın içerisine dağıtalım. Karışımımızı kalıba dökmeden önce yapışmaması için sıvı yağ ile yağlayalım.

  5. Önceden ısıtılmış fırında 180 derece de pişirmeye bırakalım. Yaklaşık 35 dakika fakat her evde farklı fırın modelleri olduğundan en fazla 40 dakika da pişecektir.

  6. Fırından çıkarır çıkarmaz bir kaç dakika sıcak havasının gitmesini bekleyelim. Ardından kalıbımızdan ters çevirerek çıkartalım, sıcak olan kekimizin üzerine damla çikolataları birer birer dizelim.

  7. Servis ederken 1 dilimin üzerine isteğe göre hafifçe çikolata sosu gezdirilebilinir. Afiyet olsun.  Damla Çikolatalı Kek Tarifi

  Ayrılmadan önce Damla Çikolatalı Kek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Damla Çikolatalı Kek Tarifi Damla Çikolatalı Kek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Damla Çikolatalı Kek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Damla Çikolatalı Kek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Damla Çikolatalı Kek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Damla Çikolatalı Kek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Damla Çikolatalı Kek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Damla Çikolatalı Kek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Damla Çikolatalı Kek Tarifi istediğinde yeme, Damla Çikolatalı Kek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Damla Çikolatalı Kek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Damla Çikolatalı Kek Tarifi Damla Çikolatalı Kek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Damla Çikolatalı Kek Tarifi

  “Yeterince Damla Çikolatalı Kek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Damla Çikolatalı Kek Tarifi Damla Çikolatalı Kek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Damla Çikolatalı Kek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Damla Çikolatalı Kek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Damla Çikolatalı Kek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Damla Çikolatalı Kek Tarifi Damla Çikolatalı Kek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Damla Çikolatalı Kek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Damla Çikolatalı Kek Tarifi ister. Damla Çikolatalı Kek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Damla Çikolatalı Kek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Damla Çikolatalı Kek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?