Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Congolais Tarifi

Tarifin adını duyduğunuzda ismi size çok yabancı, görüntüsü de size çok tanıdık gelebilir. Congolais, pastanelerden ``Coco (koko)`` diyerek aldığımız o Hindistan cevizli nefis makaron kurabiyelerin asıl adı. Sadece üç malzemeyle pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, şekil vermesi de pek keyifli bir kurabiye çeşidi kendisi. İşin birkaç sırrı var tabii. Yumurta beyazları oda sıcaklığında olmalı. Toz şekerle sert bir kıvama da ulaştırdık mı oldu bu iş! Geriye mis kokulu Hindistan cevizini içine azar azar yedirmek kalıyor.
Şekil verme aşaması da çok keyifli. Aktarın kurabiye hamurunu sıkma torbasına dilediğiniz gibi şekil verin. Fırında da usul usul pişirdiniz mi, afiyetle yenecek congolais`ler diğer adıyla koko kurabiyeleriniz hazır! Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

2 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaCongolais Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yumurta beyazı
 • 3/4 çay bardağı toz şeker
 • 2 su bardağı hindistan cevizi
 • Congolais Tarifinin Püf Noktası

  Yumurtaların oda sıcaklığında olmasına özen gösterin. Tüm malzemeleri ezerek birleştirmeye de dikkat edin. Şekil vermesi biraz zor olabilir ancak piştiğinde lezzeti ve kıvamı tam beklediğiniz gibi olacaktır. Dilerseniz içerisine limon, portakal kabuğu, vanilya, tarçın gibi farklı aromalar ilave edebilir, çikolata kaplayarak servis edebilirsiniz.

  Congolais Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz elinizle yuvarlayarak ya da kaşıkla şekil vererek de tarifimizi deneyebilirsiniz. Pişirme süresi fırından fırına da farklılık gösterebilir.

  Congolais Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yumurta beyazlarını bir kabın içerisine aktarın.

  2. Yumurta beyazların üzerine toz şekeri ve Hindistan cevizini ilave edin.

  3. Tüm malzemeleri ezerek güzelce karıştırın. Toplandığında ve şekil verebileceğiniz kıvama geldiğinde kıvamı olmuş demektir.

  4. Hazırladığınız karışımı sıkma torbasına aktarın. Yağlı kağıt serili fırın tepsisinin üzerine sıkın. 170 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar 15-20 dakika kadar pişirin.

  5. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirdikten sonra servis edin.  Congolais Tarifi

  Ayrılmadan önce Congolais Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Congolais Tarifi Congolais Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Congolais Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Congolais Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Congolais Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Congolais Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Congolais Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Congolais Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Congolais Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Congolais Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Congolais Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Congolais Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Congolais Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Congolais Tarifi istediğinde yeme, Congolais Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Congolais Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Congolais Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Congolais Tarifi Congolais Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Congolais Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Congolais Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Congolais Tarifi

  “Yeterince Congolais Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Congolais Tarifi Congolais Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Congolais Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Congolais Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Congolais Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Congolais Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Congolais Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Congolais Tarifi Congolais Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Congolais Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Congolais Tarifi ister. Congolais Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Congolais Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Congolais Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?