Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi

Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi

Hemen hemen herkes çayın yanında yenilen tatlı, tuzlu atıştırmalıklara bayılır ama bakkaldan hazır bir şekilde alınan pek çok atıştırmalık, içerisinde yapay renklendirici gibi katkı maddelerini barındırıyor. Bu gün sizlere bu maddelere maruz kalmadan, güvenilir bir şekilde hazırlayıp servis edebileceğiniz bir tarif sunacağız. Hem çıtır çıtır hem de ağızda dağılan bu çubukları dilerseniz çay saatlerinde servis edebilir dilerseniz de miniklere atıştırmalık olarak yedirebilirsiniz.
Çubuklar kum gibi bir yapıya sahip olmasını içerisindeki sirkeye borçlu. Ayrıca şeker çubuklara hafif bir tatlılık katarken tuz, daha uzun süre saklanmasını ve taze kalmasını sağlıyor. Kavrulmuş susam ise damakları şenlendiren en üst seviye.
Sizleri çayın yanına servis edebileceğiniz çıtır çubuklar için mutfağa doğru alalım. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

2 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaÇıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi İçin Malzemeler

 • 1/2 yemek kaşığı tuz
 • 3 su bardağı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 2 yemek kaşığı toz şeker
 • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 çay bardağı ayçiçek yağı
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 125 gram tereyağı
 • 1 adet yumurta akı
 • 1/2 su bardağı susam
 • Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifinin Püf Noktası

  İçerisine konan elma sirkesi kurabiyelerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Hamurun ağızda dağılan bir yapıda olmasına yardımcı olur.

  Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kaba un ve kabartma tozu dışındaki malzemeleri alın ve yoğurmaya başlayın.

  2. Kabartma tozunu ekleyin. Unu ise azar azar ekleyin. Elinize yapışmayan bir hamur elde edene kadar yoğurun.

  3. Mutfağınızın tezgahına streç film serin ve içerisine hamuru koyarak dikdörtgen şeklinde açın. Derin dondurucuda 15-20 dakika kadar bekletin.

  4. Bu sırada eğer susamlar kavrulmamış ise yüksek ateşte bir tavada çevirerek kavurun.

  5. Derin dondurucudan hamuru çıkartın. Üzerine yumurta akı sürüp susamları serperek, ince uzun şekilde aynı boyutlarda çubuklar çıkartın.

  6. Yanmaz kâğıt serili fırın tepsisine dizip önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25-30 dakika kadar pişirin.  Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi

  Ayrılmadan önce Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi istediğinde yeme, Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi

  “Yeterince Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi ister. Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çıtır Tuzlu Çubuklar Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler