Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çırpılmış Yumurta Tarifi

Çırpılmış Yumurta Tarifi

Bildiğiniz tüm yumurtalardan farklı, bebek gibi, krema gibi bir çırpma yumurta tekniğini karşınıza getiriyoruz. Tattıktan sonra şu ana kadar ben yumurta diye ne yiyormuşum diyeceksiniz!
Misafirlerinin aklını almak isteyenler, buraya bakın, annelerimizin yaptığından çok farklı bir teknikle, karşınızda: Yumuşacık Çırpılmış Yumurta!

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

2 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaÇırpılmış Yumurta Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet yumurta
 • 3 yemek kaşığı tereyağı (oda sıcaklığında)
 • 1 yemek kaşığı krema
 • 8 dal frenk soğanı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • Çırpılmış Yumurta Tarifinin Püf Noktası

  Frenk soğanını paketli olarak Carrefour/Migros/Macro’lardan alabilirsiniz. Krema ise hemen her markette 200 gramlık kutucuklar halinde pek çok marka halinde bulunur. Bu tarifte derince bir tava ya da küçük boy bir saplı tencere kullanmanız iyi olur. Kenarda da bir kesme tahtası ya da nihale bulundurmanız iyi olur, işe yarayacak.

  Çırpılmış Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Frenk soğanlarını yıkayıp küçük küçük kıyalım. Dursunlar kenarda.

  2. Derin tava ya da mini tenceremize yumurtaları kıralım. Tuz biber atmayın. Ateşe de almayın henüz. Çırpmayın da.

  3. Oda sıcaklığında tereyağını yumurtaların yanına alalım ve şimdi orta ateşin üstüne alalım.

  4. Bu aşama çok önemli. Spatula ile durmaksızın çırpmamız lazım. Tereyağını çırpılan yumurtaların içinde yükselen ateşle beraber eritip, yumuşacık bir doku oluşturacağız.

  5. Yaklaşık 1-1,5 dakika boyunca, ya da yumurtalarımız hafiften boza kıvamına gelmeye başlayana kadar kesintisiz çırpalım.

  6. Akabinde ateşten alalım. Ateş açık kalsın. Kenarda duran nihale ya da kesme tahtasının üzerine aldığımız tavanın içinde çırpmaya devam edelim. Maksat yumurtamızı yakmadan, topaklaştırmadan, kremamsı bir kıvamda pişirmek. Zaten tavanın sıcaklığıyla pişmeye devam edecek o. 15-20 saniye kadar kenarda çırpmaya devam edelim.

  7. Tekrar ocağa alalım bir 15 saniye daha. Sonrasında tekrar kenara bir 15 saniye daha.

  8. Sonrasında birer tutam tuz ve karabiber ekleyelim.

  9. Tekrar ocağa 10 saniye, tekrar kenara 10 saniye. Kıvamı koyu kremamsı bir katılığa ulaşana kadar bu işlemi devam ettirin.

  10. Akabinde kenara alıp ocağın altını kapayın. Kremayı ekleyin. 5-6 tur karıştırın.

  11. Frenk soğanını ekleyin. 2-3 tur daha karıştırın. Servise hazırsınız. Afiyet olsun.

  Çırpılmış Yumurta Tarifinin Servis Önerisi

  Birer dilim kızarmış köy ekmeği üstünde servis edebilirsiniz. Bunu normal ekmekle ziyan etmeyin. Sevenler için üstüne/yanına biraz Somon Füme güzel gider.  Çırpılmış Yumurta Tarifi

  Ayrılmadan önce Çırpılmış Yumurta Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çırpılmış Yumurta Tarifi Çırpılmış Yumurta Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çırpılmış Yumurta Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çırpılmış Yumurta Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çırpılmış Yumurta Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çırpılmış Yumurta Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çırpılmış Yumurta Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çırpılmış Yumurta Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çırpılmış Yumurta Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çırpılmış Yumurta Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çırpılmış Yumurta Tarifi istediğinde yeme, Çırpılmış Yumurta Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çırpılmış Yumurta Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çırpılmış Yumurta Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çırpılmış Yumurta Tarifi Çırpılmış Yumurta Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çırpılmış Yumurta Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çırpılmış Yumurta Tarifi

  “Yeterince Çırpılmış Yumurta Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çırpılmış Yumurta Tarifi Çırpılmış Yumurta Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çırpılmış Yumurta Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çırpılmış Yumurta Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çırpılmış Yumurta Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çırpılmış Yumurta Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çırpılmış Yumurta Tarifi Çırpılmış Yumurta Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çırpılmış Yumurta Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çırpılmış Yumurta Tarifi ister. Çırpılmış Yumurta Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çırpılmış Yumurta Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çırpılmış Yumurta Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?