Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çilek Marmelatı Tarifi

Çilek Marmelatı Tarifi

Yeni bir güne başlamanın en güzel enerjisi, sevdiklerimize ``Günaydın`` diyebilmektir. Bir de o günaydından sonra bol vakitlerin olduğu uzun kahvaltılardır. Buzdolabında o günler için özene bezene seçilen, alınan, hazırlanan kahvaltılıkların sayısı...
Yazın tam ortası, kış hazırlıklarının düşünülmeye başladığı, hazırlıkların yavaş yavaş başladığı. Hala tüm güzelliği ile sergilenen meyve ve sebzelerin bu hali ile saklanabilmesi için pazarların, marketlerin dolup taştığı zamanlardır. Hal böyle olunca mevsimin gözdesi çileğin de kışa saklanması gerekiyor. Reçelini yaptıysak, marmelatını da eksik etmiyoruz dolabımızdan.
Hadi öyleyse, hazırlık zamanı !

KAÇ KİŞİLİK

1 küçük boy kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaÇilek Marmelatı Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram çilek
 • 1 su bardağı şeker
 • 1 adet limon suyu
 • Çilek Marmelatı Tarifinin Püf Noktası

  Limon suyu sıkmak, püre ve şekerin daha kıvamlı bir hale gelmesine yardımcı olur.

  Çilek Marmelatı Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz bir bonenin içinde yıldız anason, çubuk tarçın ekleyerek değişik bir aroma katabilirsiniz.

  Çilek Marmelatı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Çilekleri iyice yıkayıp temizleyin.

  2. Saplarını kesin ve çilekleri dilediğiniz boyutta keserek mutfak robotuna koyun.

  3. Su gibi olmayacak şekilde çekin.

  4. Bir tencereye alın ve şekeri dökün.

  5. Şeker ve çilek püresini iyice karıştırın.

  6. Kenarlardan fokurdamaya başlayınca limonun suyunu sıkın ve limon suyunu sıktıktan 5 dakika sonra çilek marmelatını kavanoza alın.

  7. Soğuncaya kadar oda sıcaklığında bekletin. Soğuduktan sonra ağzını kapatın ve buzdolabında saklayın. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Çilek Marmelatı Tarifinin Servis Önerisi

  Tabii ki kızarmış ekmek! :)  Çilek Marmelatı Tarifi

  Ayrılmadan önce Çilek Marmelatı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çilek Marmelatı Tarifi Çilek Marmelatı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çilek Marmelatı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çilek Marmelatı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çilek Marmelatı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çilek Marmelatı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çilek Marmelatı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çilek Marmelatı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çilek Marmelatı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çilek Marmelatı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çilek Marmelatı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çilek Marmelatı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çilek Marmelatı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çilek Marmelatı Tarifi istediğinde yeme, Çilek Marmelatı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çilek Marmelatı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çilek Marmelatı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çilek Marmelatı Tarifi Çilek Marmelatı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çilek Marmelatı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çilek Marmelatı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çilek Marmelatı Tarifi

  “Yeterince Çilek Marmelatı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çilek Marmelatı Tarifi Çilek Marmelatı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çilek Marmelatı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çilek Marmelatı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çilek Marmelatı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çilek Marmelatı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çilek Marmelatı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çilek Marmelatı Tarifi Çilek Marmelatı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çilek Marmelatı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çilek Marmelatı Tarifi ister. Çilek Marmelatı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çilek Marmelatı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çilek Marmelatı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?