Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çikolatalı Velvet Kek Tarifi

Çikolata krizlerine köklü bir çözüm getiriyoruz bu kadife kekle. Çok basit bir keki, küçük püf noktalarıyla efsane bir yere taşıyacağız. Çikolatalı velvet kek tarifi ile damakları şenlendirecek, çay saatlerine gelmiş misafirlerinizin yüzlerinden gülümsemeler bırakacaksınız.
Bu görünümü şık, tadı şahane olan keki hazırlamak için mutfaktan bekleniyorsunuz. Şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

50 dakikaÇikolatalı Velvet Kek Tarifi İçin Malzemeler

 • 80 gram kakao
 • 3 paket bitter çikolata
 • 2 tepeleme yemek kaşığı granül kahve
 • 200 gram kaynar su
 • 250 gram yoğurt
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 10 gram karbonat
 • 250 gram un
 • 1/2 paket vanilin
 • 400 gram esmer şeker
 • 170 gram tereyağı
 • 5 adet yumurta
 • 1 paket krema
 • Çikolatalı Velvet Kek Tarifinin Püf Noktası

  Kek kalıbını yağlarken mutlaka katı yağı kullanın, çünkü sıvı yağ kekinizin kalıbın kenarlarına tutunup kabarmasını engelleyecektir. Eğer kalıba un serperseniz bu kekiniz de kalıptan çıktıktan sonra istemediğiniz bir beyazlık oluşturacaktır, ayrıca keki yerken unun kokusunu bariz bir şekilde almanıza sebebiyet verecektir. Bu nedenle tercihiniz şeker serpmek olsun.

  Çikolatalı Velvet Kek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Keki fırından çıkarmadan mutlaka kürdan/bıçak testi yapmanızı öneririm. Bir kürdan veya ince uçlu bir bıçak yardımıyla keki derin bir yerinden batırmak suretiyle kontrol ediniz, ardından fırından çıkarınız. Ancak belirtmekte fayda var! Beklediğimiz kıvam içi daha ıslak ve nemli bir kıvam. Bu nedenle bıçağı çıkardığınızda hafif bir nemlilik tam da doğru kıvamda olduğunu gösterir. Ayrıca 45 dakikadan önce de pişmeyecektir.

  Çikolatalı Velvet Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Esmer şekeri ve tereyağını çırpma işlemini yapacağımız kaba alıyoruz. (Stand Mixer kullananlar mixerin haznesine). Önce bu ikisini birbirleriyle karışana kadar iyice çırpıyoruz.

  2. Bu sırada başka bir kaba 2 paket çikolatayı, granül kahveyi ve kakaoyu ekliyoruz. İşte öldürücü nokta! Kaynar suyu bu kabın içerisine döküyoruz.

  3. Ardından yoğurdu da içerisine ekliyoruz. Bir çatal ya da çırpıcı yardımıyla iyice karıştırıyoruz. Bu işlem yoğurdu hafiften kestiriyor ve keke kadife bir doku veriyor.

  4. Çırptığımız tereyağ ve şekere çırpma işlemini devam ettirirken yumurtaları birer birer ekliyoruz. Bu esnada tuzu da ekleyiniz lütfen.

  5. Yumurtaların beşini de koyup güzelce çırpacağız ve kabarmış pofuduk bir karışım elde edeceğiz.

  6. Başka bir kaba un, karbonat, ve vanilini ekliyoruz.

  7. Şimdi karışımları birleştirme zamanı!  Yumurtalı karışımımızı yavaş bir şekilde çırparken, içerisine erittiğimiz çikolata karışımımızı ekliyoruz. Artık çırpma en düşük devirde.

  8. Çikolata karışımı eklendikten sonra, sıra un karışımında. Yavaş yavaş unlu karışımı ekliyoruz ve mümkünse artık el ile karıştırıyoruz. (Bakın, çırpıyoruz demiyorum :) ) Keki söndürmek istemeyiz.

  9. Tamamdır, artık kek neredeyse hazır. Kek kalıbını tereyağı ile yağlıyoruz ve kalıba birazcık da şeker serpiyoruz. Bu kekin yapışmamasını sağlıyor.

  10. Karışımı kalıba döküyoruz, ve önceden ısıttığımız 170-180 derecelik fırına fansız olarak koyup yaklaşık 45-50 dakika pişiriyoruz. Ardından fırından alın.

  11. Kekiniz fırından çıktı ve soğudu. Artık yemeye hazır olması için küçük bir dokunuş kaldı. Yaklaşık bir paket kremayı bir sos tavasına alın ve kaynama gerçekleşene kadar ısıtın. Ardından kalan bir paket çikolatayı içerisine kırın ve karıştırarak eritin. Kekinizin üzerine güzelce gezdirin. Afiyet olsun. :)  Çikolatalı Velvet Kek Tarifi

  Ayrılmadan önce Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çikolatalı Velvet Kek Tarifi Çikolatalı Velvet Kek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çikolatalı Velvet Kek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çikolatalı Velvet Kek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çikolatalı Velvet Kek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çikolatalı Velvet Kek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çikolatalı Velvet Kek Tarifi istediğinde yeme, Çikolatalı Velvet Kek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çikolatalı Velvet Kek Tarifi Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çikolatalı Velvet Kek Tarifi

  “Yeterince Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çikolatalı Velvet Kek Tarifi Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çikolatalı Velvet Kek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çikolatalı Velvet Kek Tarifi Çikolatalı Velvet Kek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çikolatalı Velvet Kek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çikolatalı Velvet Kek Tarifi ister. Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çikolatalı Velvet Kek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çikolatalı Velvet Kek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?