Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi

Uzun ve yorucu bir günün sonunda nihayet eve girmişsindir. Ayaklarını uzatıp, güzel bir film açmışsındır. Tam da bu sırada tüm yorgunluğunu alacak, keyfine keyif katacak bir tatlı çeker canın. Ee o kadar yorgunluğun üzerine kalkıp kek çırpacak, baklava açacak halin de hiiç yoktur.
Seni bu anlarda keyiflendirecek, pek de yormayacak bir tatlı biliyoruz. Bol bol çikolataya banarak, dolapta dinlenmeye bıraktığın, üzeri çıtır çıtır çikolata ile kaplanan çilekler. Kalorisi oldukça düşük olan çilekler, minicik mutlulukları içinde barındırıyor. Pişirme derdi yok, fırının başında ısı ayarlama derdi yok, sadece birkaç kap bulaşık çıkarması da hanesine artı puanlar yazdırıyor.
Pürüzsüz donmuş çikolatalar için ise minicik bir sırrımız var. O da tarifin içinde saklı.
Hadi bakalım, iyi seyirler.

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaÇikolata Kaplı Çilekler Tarifi İçin Malzemeler

 • 20 adet çilek
 • 200 gram bitter çikolata ( yüzde 55 kakao oranı içeren)
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • Çikolata Kaplı Çilekler Tarifinin Püf Noktası

  Çikolatanın çilekler üzerinde pürüzsüz bir şekilde donmasını istiyorsanız çileklerinizi yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Çilekleriniz kuru, çikolatanız sıcak olduğunda pürüzsüz bir şekilde donacaktır.

  Çikolata Kaplı Çilekler Tarifinin Pişirme Önerisi

  Bitter çikolatanın tadından hoşlanmıyorsanız beyaz çikolata ya da sütlü çikolata ile tarifi deneyebilirsiniz.

  Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Çileklerinizi iyice yıkayın.

  2. Yıkadığınız çilekleri ezilmemelerine özen göstererek iyice kurulayın ve bir kabın içine alın.

  3. Ocağınızın altını yakın ve yarısına kadar su doldurun. Su kaynamaya başladığında tabanına değmeyecek şekilde cam bir kase oturttun.

  4. Ardından çikolatayı minik parçalara bölün ve cam kasenin içine alın. Benmari usülü eritmeye başlayın.

  5. Eriyen çikolatanızın içerisine tereyağını ekleyin, iyice karıştırın. Ocaktan alın.

  6. Bir tabağın ya da tepsinin üzerine pişirme kağıdı serin.

  7. Daha önceden yıkadığınız çilekleri erimiş çikolatanın içerisine batırın. Pişirme kağıdının üzerine alın.

  8. Aynı adımları tüm çileklere uyguladıktan sonra dolaba kaldırın. Yaklaşık 1 saat buzdolabında soğumaya bırakın. Çikolata üzerinde donduğunda çilekleriniz hazır demektir. Afiyet olsun.  Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi

  Ayrılmadan önce Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çikolata Kaplı Çilekler Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çikolata Kaplı Çilekler Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi istediğinde yeme, Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi

  “Yeterince Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi ister. Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çikolata Kaplı Çilekler Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?