Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi

Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi

Barındırdığı yüksek lif ve protein oranıyla sağlıklı beslenmek isteyenlerin gündeminden düşmeyen Chia tohumu artık ülkemizde de çok sık kullanılan bir malzeme haline geldi. Pudinginden,kurabiyesine,salatalarından kekine kadar bir çok tarifimizin içine giren chia nın faydaları saymakla bitmiyor. Lif açısından oldukça zengin. Omega 3 ü de bünyesinde fazlasıyla barındırıyor.
Bunun dışında tok tutucu özelliği ile özellikle diyet yapanların ve sağlıklı beslenenlerin favori besinlerinden. Bu sefer farklı bir tarifle karşınıza çıkıyor chia yı yumurtaya ekliyoruz. Kıvam arttırıcı özelliği de olan chia 2 yumurtayla bileştiğinde 4-5 yumurtayla yapılmış omlet kadar doyurucu ve kabarık oluyor. Hem sağlıklı hem de midenize bayram ettirecek cinsten.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

4 dakikaChia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı chia tohumu
 • 2 yemek kaşığı süt
 • 2 adet yumurta
 • 1 diş sarımsak
 • 2 yemek kaşığı cheddar peyniri
 • 2 yemek kaşığı dil peyniri
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kaseye chia tohumlarını koyun ve içine sütü ekleyip karıştırın. İyice özdeşlemesini sağlayın. 10 dakika jel kıvamına gelmesini bekleyin.

  2. Peynirleri bir kasenin içine rendeyin . İçinde sarımsağı rendeleyin.

  3. Yumurtaları bir kabın içine kırın . Tel ya da çatal yardımı ile karıştırın.

  4. Ardından iyice katılaşan chiaları karıştırıp yumurtanın içine koyun ve topak topak olan chiaları ezerek karıştırın.İçine tuz karabiber ekleyin.

  5. Tavanın altını açın. Tereyağını ekleyin. Eriyen yağın içine yumurtayı dökün. Yavaşça spatula yardımı ile kenardan köşelere alarak sulu kısımların tavanın boşluklarına geçmesini sağlayın. Pişmesine yakın bir kenarına peynirleri ekleyin.

  6. Boş kalan yumurtalı alanı spatula yardımı ile diğer tarafın üzerine kapatın. Alt üst çevirdikten sonra ocaktan alın .  Yumurtayı ikiye bölüp yanında domates salatalık ve çeşitli ot ve baharatlarla servis edin.

  Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifinin Servis Önerisi

  Değişik peynir, ot ve baharatlarla da damak tadınıza göre omletinizi lezzetlendirebilirsiniz.  Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi

  Ayrılmadan önce Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi istediğinde yeme, Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi

  “Yeterince Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi ister. Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Chia Tohumlu Peynirli Omlet Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler