Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Cevizli Kurabiye Tarifi

Kurabiye yapımında bu sefer tereyağı değil zeytinyağı kullanıyoruz. İnsanın içini açan tarçın kokusuyla karnınızı acıktıran kurabiyeler, üzerlerindeki ceviz içi ile ayrı bir tat kazanıyor.
Cevizi kurabiyeden daha çok seviyorsanız tarifte ufak bir değişikliğe imza atıp, kurabiyelerin içini de ceviz içi ile doldurabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

18 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

25 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaCevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı un
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 3/4 su bardağı zeytinyağı
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 tatlı kaşığı tarçın
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta akı
 • 1 su bardağı ceviz içi
 • Cevizli Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Hazırladığınız kurabiye hamurunu, buzdolabında beklettikten sonra arzu ettiğiniz kalıplar ya da elinizle kolayca şekil verebilirsiniz.

  Cevizli Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyelerin iç kısımlarını da ince çekilmiş ceviz içi doldurabilirsiniz.

  Cevizli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Zeytinyağını karıştırma kabına alın. Pudra şekeri ilavesiyle krema halini alana kadar karıştırın.

  2. Elenmiş un, kabartma tozu ve tarçını katıp, kıvam alana kadar tüm malzemeyi karıştırın.

  3. Toparlanan kurabiye hamurundan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın. Elinizle yuvarlayarak, kurabiye şeklini verin.

  4. Üzerlerini çırpılmış yumurta akına batırdığınız kurabiyeleri, tabanını yağlı kağıt ile kapladığınız fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirin.

  5. Üzerlerine yarım ceviz içi yerleştirdiğiniz kurabiyeleri, önceden ısıtılmış 170 derece fırında hafif bir renk alana kadar 18-20 dakika fırınlayın.

  6. Fırından çıkan sıcak kurabiyeleri, oda ısısında dinlendirdikten sonra servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

  Cevizli Kurabiye Tarifinin Servis Önerisi

  Arzuya göre pudra şekeri ya da vanilya ile karıştırdığınız toz tarçını kurabiyelerin üzerine eleyebilirsiniz.  Cevizli Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Cevizli Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Cevizli Kurabiye Tarifi Cevizli Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Cevizli Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Cevizli Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Cevizli Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Cevizli Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Cevizli Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Cevizli Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Cevizli Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Cevizli Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Cevizli Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Cevizli Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Cevizli Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Cevizli Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Cevizli Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Cevizli Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Cevizli Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Cevizli Kurabiye Tarifi Cevizli Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Cevizli Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Cevizli Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Cevizli Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Cevizli Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Cevizli Kurabiye Tarifi Cevizli Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Cevizli Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Cevizli Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Cevizli Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Cevizli Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Cevizli Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Cevizli Kurabiye Tarifi Cevizli Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Cevizli Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Cevizli Kurabiye Tarifi ister. Cevizli Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Cevizli Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Cevizli Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?