Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi

Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi

Ağızda kıyır kıyır dağılan kurabiye denildiği zaman akan sular durur ya hani, işte bu kurabiye tarifi de o cinsten. Kıvamını içindeki margarin, sıvı yağ ve yoğurt üçlüsüne borçlu. O üç malzeme bu işin altın anahtarı sayılır. Üzerinin nar gibi kızarmasını değil, hafif renk değiştimesini ve çekirdeklerin de tam yapışmasını istediğimizden dolayı bu kez yumurta akını da üzerine sürüyoruz.
Misafirlerinizin ``Tarifini verir misin?`` diye peşinizden koşturacağı, konu komşunun dilinden ``Çekirdekli kurabiyesi ne güzeldi`` diyerek düşmeyeceğiniz o tarifimizi veriyoruz. Buyursunlar!

KAÇ KİŞİLİK

1 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaÇekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 150 gram margarin
 • 4 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 3 su bardağı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 çay kaşığı tuz
 • Üzeri için

 • 5 yemek kaşığı yumurta akı
 • 3 yemek kaşığı ayçekirdeği içi
 • Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiyelerinizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave edebilirsiniz.

  Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Margarin, yumurta sarısı, yoğurt, tuz ve sıvı yağı bir kabın içine aktarın.

  2. Çırpma teli ya da çatal yardımıyla karıştırın.

  3. Ardından bu karışımın içine unu ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin.

  4. Azar azar eklemeye özen gösterin. Ardından güzelce yoğurun.

  5. Elde ettiğiniz hamura rulo şekli verin. Streç filme sararak buzdolabında 1 saat kadar dinlendirin.

  6. Çıkarıp düz bir bıçak yardımıyla orta kalınlıkta olacak şekilde kesin. Üzerine yumurta akı ve çekirdekleri ilave edin.

  7. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine aktarın. Üzerleri kızarana kadar yaklaşık 20 dakika 170 derecede pişirin. Çıkarıp oda sıcaklığında soğuyana kadar bekletin. Ardından afiyetle tüketin.  Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi ister. Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çekirdekli Tuzlu Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler