Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi

Ramazan denilence akla ilk gelen şey, uğruna kuyruklara girdiğimiz, en sıcağını kapmaya çalıştığımız ramazan pidesi... Ama söz konusu sıcacık bir pide olduğunda yedikçe yiyesimiz geliyor, bu da haliyle suçluluk hissettiriyor. Peki, karşı koymanın çok zor olduğu bu lezzeti biraz masumlaştırabileceğimizi söylesek? Beyaz un miktarını azaltıp, hamurumuzun kıvamını çavdar unu ile verdiğimizde vicdan azabımız da biraz hafifler.
Ayrıca iftar sofralarınızı kendi ellerinizle bir ramazan pidesi ile şenlendirebilir, evinizi mis gibi kokutabilirsiniz. Buyurunuz tarifimize...

KAÇ KİŞİLİK

2 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaÇavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi İçin Malzemeler

 • 1,5 su bardağı beyaz un
 • 3/4 su bardağı çavdar unu
 • 1,5 su bardağı su
 • 1/2 paket maya
 • 1/4 su bardağı zeytinyağı
 • 2 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı çörek otu
 • 1 yemek kaşığı susam
 • Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifinin Püf Noktası

  Hamurunuzu yoğururken ununuz az gelirse, yavaş yavaş un ilave ederek hamurunuzun kıvamını ayarlayın. Hamurunuzun mayalanma süreleri oldukça önemli. Vaktiniz varsa bu sıraları biraz daha arttırabilirsiniz.

  Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir kabın içerisine mayayı alın. Biraz su ilave ederek açın.

  2. Açtığınız mayanın üzerine şeker ve sıvı yağ ekleyerek karıştırın. Ardından un ilave ederek harmanlayın.

  3. Suyun geriye kalan kısmını, tuz ve şekeri ilave edin. İyice kıvam alana kadar yoğurun.

  4. Yoğurduğunuz hamuru iki eşit parçaya bölün ve mayalanması için yaklaşık 40 dakika bekletin.

  5. İlk mayalandırma işleminin ardından hamuru merdane ya da eliniz ile açarak yuvarlak veya oval bir biçimde açın.

  6. Parmağınızla ya da çatalla baklava şekli verin ve ikinci mayalandırma için yaklaşık 30 dakika daha hamurlarınızı bekletin.

  7. Ardından üzerine yumurta sürün, çörek otu ilave edin ve 200 derecelik fırında üzeri kızarına kadar pişirin. Çıkarıp, biraz dinlendirdikten sonra afiyetle tüketin.  Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi

  Ayrılmadan önce Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi istediğinde yeme, Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi

  “Yeterince Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi ister. Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çavdarlı Ramazan Pidesi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?