Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Çak Çak Tatlısı Tarifi

Tatar tatlısı olarak bilinen, adı kadar kendi de tatlı olan Çak Çak tatlısı kolay yapımı ve görüntüsüyle gözlerimizi bayram ettiriyor. Çocukların bayılarak yiyebileceği bu lezzet aslında düğünlerde kilolarca un, şeker ve balla hazırlanıp misafirlere ikram etmek, evlerine götürmesi için hazırlanırmış.
Bu tatlının ilginç bir yanı da şerbetin su ile değil de bal ile hazırlanması. Balın şerbete kattığı tat ve kıvam daha farklı bir şerbet elde etmenizi sağlıyor. Tadı az da olsa ballı lokma tatlısına benziyor.
Biz bu tarifin görünüşünü ve tadını çok sevdik, bir de video çektik, aşağıya da iliştirdik, afiyet olsun!

KAÇ KİŞİLİK

6 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaÇak Çak Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yumurta
 • 250 gram un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 2 su bardağı bal
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1/2 çay bardağı nişasta (mısır veya buğday nişastası) (hamurun yapışmaması için)
 • 4 su bardağı sıvı yağ (kızartmak için)
 • Çak Çak Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. 3 yumurtayı bir kasede çırpın.

  2. Un, kabartma tozu, tuz ve çırpılmış yumurtaları karıştırıp, pürüzsün bir kıvam elde edene kadar yoğurun.

  3. Hamuru 5 eşit parçaya bölün ve her parçasını yuvarlak şekilde açıp, ortadan ikiye kesin.

  4. Ortadan ikiye böldüğünüz hamurları üst üste koyup şeritler halinde kesin.

  5. Hamurların birbirine yapışmaması için hamurları nişastaya bulayın.

  6. Önceden kızdırdığınız  yağa hamurları atın ve şişip, altın rengine geldiğinde yağdan alın.

  7. Bir sos tavasında bal ve şekeri, şeker eriyip bal renginden iki ton açık hale gelinceye kadar karıştırın ve ocaktan alın.

  8. Kızarttığınız hamurların üzerine bal ve şekerli şerbeti dökün ve karıştırın.

  9. Şekil vermek için dilediğiniz boyuttaki fincanlara hamurları doldurun ve buzdolabında 45 dakika şerbetin donup fincandan kolayca çıkması için bekletin ve servis edin.  Çak Çak Tatlısı Tarifi

  Ayrılmadan önce Çak Çak Tatlısı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Çak Çak Tatlısı Tarifi Çak Çak Tatlısı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Çak Çak Tatlısı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Çak Çak Tatlısı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Çak Çak Tatlısı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Çak Çak Tatlısı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Çak Çak Tatlısı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Çak Çak Tatlısı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Çak Çak Tatlısı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Çak Çak Tatlısı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Çak Çak Tatlısı Tarifi istediğinde yeme, Çak Çak Tatlısı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Çak Çak Tatlısı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Çak Çak Tatlısı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Çak Çak Tatlısı Tarifi Çak Çak Tatlısı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Çak Çak Tatlısı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Çak Çak Tatlısı Tarifi

  “Yeterince Çak Çak Tatlısı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Çak Çak Tatlısı Tarifi Çak Çak Tatlısı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Çak Çak Tatlısı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Çak Çak Tatlısı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Çak Çak Tatlısı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Çak Çak Tatlısı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Çak Çak Tatlısı Tarifi Çak Çak Tatlısı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Çak Çak Tatlısı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Çak Çak Tatlısı Tarifi ister. Çak Çak Tatlısı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Çak Çak Tatlısı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Çak Çak Tatlısı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?