Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi

Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi

Mevsimleri tersine çeviriyor bu kez kışa değil, yaza yatırım yapıyoruz. Pancarlı karnabahar, limon turşusu derken ufak ufak devam ediyor hazırlıklarımız. Kışın ve sonbaharın bize armağanı bu sebzeleri, yazın da afiyetle tüketebilmek adına açtık yine kavanozlarımızı.
Konuğumuz ise; lahananın minik kuzeni Brüksel lahanası. Kalori değeri düşük, besleyici özellikleri yüksek Brüksel lahanası, biraz mesafeli olduğumuz sebzelerden. Ama bünyemize yapacağı güzellikleri bilsek ona bu kadar uzak davranır mıydık, bilemiyoruz. Mide rahatsızlıklarının üstesinden geliyor, içinde A, C ve E vitaminlerini taşıyor. Yüksek oranda potasyum içeriyor.
Böylesine güzel bir sebzenin her türlü yemeği, hatta turşusu yapılmalı diyerek mutfağın yolunu tuttuk. Sadece kışları değil, yazları da brüksel lahanasını tüketmek adına giydik mutfak önlüğümüzü.
Önden siz buyurmaz mısınız?

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaBrüksel Lahanası Turşusu Tarifi İçin Malzemeler

 • 400 gram brüksel lahanası
 • 3 yemek kaşığı deniz tuzu
 • 1 yemek kaşığı kaya tuzu
 • 6 diş sarımsak
 • 1,5 su bardağı elma sirkesi
 • 1 adet limonun suyu
 • 2 su bardağı su
 • Brüksel Lahanası Turşusu Tarifinin Püf Noktası

  Elma sirkesi yerine üzüm sirkesi de kullanabilirsiniz. Turşunun daha uzun süre dayanmasını sağlamak için içine bir avuç nohut ve birkaç dilim elma koyabilir, o şekilde hazırlayabilirsiniz. Turşuyu daha fazla aromalandırmak için karabiber taneleri, kişniş, limon dilimi ya da dereotu ilave edebilirsiniz.

  Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Su, elma sirkesi ve tuzu minik bir tencerenin içine alın.

  2. Tuz eriyene kadar hafifçe ısıtın.

  3. Brüksel lahanalarını yıkayın. Varsa kök ya da sap kısımlarını çıkarın.

  4. Sarımsakların kabuklarını soyun.

  5. Kavanozun içine brüksel lahanalarını dizin. Aralarına sarımsakları ilave edin.

  6. Üzerine sirkeli suyu boşaltın. Limon suyunu da ekleyin.

  7. Kapağını sıkıca kapatın ve çalkalayın.

  8. Güneş görmeyen, kuru ve serin bir yerde yaklaşık 15-20 gün kadar bekletin. Arada bir çalkalayın.

  9. Sürecin sonunda turşunuz hazır, afiyet olsun.  Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi

  Ayrılmadan önce Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Brüksel Lahanası Turşusu Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Brüksel Lahanası Turşusu Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi istediğinde yeme, Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi

  “Yeterince Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi ister. Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Brüksel Lahanası Turşusu Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler