Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Bezelyeli Muffin Tarifi

Muffin diyince aklımıza meyveli, çikolatalı, renkli süslemeli şekerli kekler gelir. Peynirli, dereotlu keklerden de alışık olduğumuz üzere bir de kekin tuzlu hali var. Puf puf muffini bezelye gibi minnoş bir sebzeyle birleştirsek, kırmızı soğan ve eski kaşarla lezzetlendirsek nasıl olur dersiniz?
Bezelyeli muffin, kahvaltıda, çayın yanında hatta öğün aralarında atıştırmalık olarak da tüketebileceğiniz, açlık bastıran ama lezzetiyle tatmin eden tuzlu bir kek.
Merak ettiniz mi? Ettiyseniz buyurun efendim, tarifi burada.

KAÇ KİŞİLİK

6 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaBezelyeli Muffin Tarifi İçin Malzemeler

 • 200 gram haşlanmış bezelye
 • 1 adet kırmızı soğan
 • 200 gram rendelenmiş eski kaşar peyniri
 • 1 su bardağı un (1 su bardağından 1 parmak az 120 gram)
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1/2 su bardağı yoğurt (125 gram)
 • 2 adet yumurta
 • 1 çay kaşığı şeker
 • 1/2 çay kaşığı tuz (azaltıp arttırılabilir)
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bezelyeli Muffin Tarifinin Püf Noktası

  Unu eleyerek kullanmayı ihmal etmeyin.

  Bezelyeli Muffin Tarifinin Pişirme Önerisi

  Bezelyeleri formlarını kaybedecek kadar haşlamayın.

  Bezelyeli Muffin Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kırmızı soğanı minik küpler şeklinde doğrayıp, kızdırdığınız 1 yemek kaşığı zeytinyağında yumuşayana kadar soteleyin.

  2. Fırını önceden 180 derecede ısıtın.

  3. Yumurtayı iyice çırpın. İçerisine yoğurt, zeytinyağı, tuz ve şekeri ekleyip bir miktar daha çırpın.

  4. Unu ve kabartma tozunu eleyerek başka bir kapta birleştirin.

  5. Unlu karışımı yumurtalı karışıma ekleyerek alttan üste doğru, un gözden kaybolana dek karıştırın.

  6. Son olarak rendelenmiş eski kaşarı ve haşlanmış bezelyeleri de karışıma ekleyerek hafifçe karıştırın.

  7. Muffin kaplarını yağlayın, kapların 2/3 ünü dolduracak şekilde karışımı kaplara bölüştürün.

  8. Önceden ısıttığınız fırında 25-30 dakika arası pişirin.  Bezelyeli Muffin Tarifi

  Ayrılmadan önce Bezelyeli Muffin Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Bezelyeli Muffin Tarifi Bezelyeli Muffin Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Bezelyeli Muffin Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Bezelyeli Muffin Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Bezelyeli Muffin Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Bezelyeli Muffin Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Bezelyeli Muffin Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Bezelyeli Muffin Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Bezelyeli Muffin Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Bezelyeli Muffin Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Bezelyeli Muffin Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Bezelyeli Muffin Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Bezelyeli Muffin Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Bezelyeli Muffin Tarifi istediğinde yeme, Bezelyeli Muffin Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Bezelyeli Muffin Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Bezelyeli Muffin Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Bezelyeli Muffin Tarifi Bezelyeli Muffin Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Bezelyeli Muffin Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Bezelyeli Muffin Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Bezelyeli Muffin Tarifi

  “Yeterince Bezelyeli Muffin Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Bezelyeli Muffin Tarifi Bezelyeli Muffin Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Bezelyeli Muffin Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Bezelyeli Muffin Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Bezelyeli Muffin Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Bezelyeli Muffin Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Bezelyeli Muffin Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Bezelyeli Muffin Tarifi Bezelyeli Muffin Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Bezelyeli Muffin Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Bezelyeli Muffin Tarifi ister. Bezelyeli Muffin Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Bezelyeli Muffin Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Bezelyeli Muffin Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?