Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ballı Bademli Bisküvi Tarifi

Bugüne kadar ev yapımı neler hazırladık mutfaklarımızda. Hiçbir katkı maddesi, koruyucu olmadan ne atıştırmalıklar, ne krakerler, ne kurabiyeler. Bu kez de kıtır kıtır bisküviler yapalım deyip girdik mutfağa.
Çok az malzemeyle sadece yarım saat içerisinde afiyetle tüketeceğiniz bademli bisküviler hazırladık. Bademe daha iyi arkadaşlık eder diye şeker yerine bal kullandık. Pişerken mis kokular yaysın, soğuduklarında kıtır kıtır olsunlar diye de tereyağı ekledik. Ev yapımı kıtır bisküvi hayalimiz gerçek oldu.

KAÇ KİŞİLİK

30 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaBallı Bademli Bisküvi Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı toz badem
 • 1/2 su bardağı un
 • 5 yemek kaşığı bal
 • 40 gram tereyağı
 • 1 yemek kaşığı süt
 • Üzeri için

 • 2 yemek kaşığı file badem
 • Ballı Bademli Bisküvi Tarifinin Pişirme Önerisi

  Bal miktarını arttırarak daha tatlı bisküviler elde edebilirsiniz.

  Ballı Bademli Bisküvi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Toz badem ve unu güzelce karıştırın.

  2. Üzerine balı ekleyerek karıştırmaya devam edin.

  3. Tereyağını eritip karışıma ekleyin.

  4. Son olarak sütü ekleyin ve homojen bir karışım elde edinceye kadar yoğurun.

  5. Elde ettiğiniz hamuru ince bir şekilde açarak kurabiye kalıplarıyla şekiller çıkarın.

  6. Şekil verdiğiniz kurabiye hamurlarını pişirme kağıdı serdiğiniz tepsiye yerleştirin ve üzerlerine file badem serpiştirerek hafifçe bastırın.

  7. Kurabiyeleri önceden ısıtılmış fırında 15 dakika pişirin ve afiyetle tüketin.  Ballı Bademli Bisküvi Tarifi

  Ayrılmadan önce Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ballı Bademli Bisküvi Tarifi Ballı Bademli Bisküvi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ballı Bademli Bisküvi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ballı Bademli Bisküvi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ballı Bademli Bisküvi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ballı Bademli Bisküvi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ballı Bademli Bisküvi Tarifi istediğinde yeme, Ballı Bademli Bisküvi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ballı Bademli Bisküvi Tarifi Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ballı Bademli Bisküvi Tarifi

  “Yeterince Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ballı Bademli Bisküvi Tarifi Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ballı Bademli Bisküvi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ballı Bademli Bisküvi Tarifi Ballı Bademli Bisküvi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ballı Bademli Bisküvi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ballı Bademli Bisküvi Tarifi ister. Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ballı Bademli Bisküvi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ballı Bademli Bisküvi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?