Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Balayı Kurabiyesi Tarifi

İsmiyle merak uyandıran, nedir bu balayı kurabiyesi dedirten, harika ve çok pratik bir kurabiye tarifmiz var! Balayı kurabiyesinin yapılışı sadece 10 dakikanızı alacak, o derece kolay. İçindeki bol fındıkla size maksimum enerjiyi vermeye hazır ve inanılmaz lezzetli. Evde fındık, sıvı yağ, pudra şekeri ve un varsa bu nefis kurabiyeyi yapmamak için bir sebep yok! Kolay ve pratik kurabiye tariflerini sevenler için adeta biçilmiş bir kaftan olan bu tarifi çok seveceğinize eminiz! 
İçinde tereyağı, süt ve yumurta da olmadığı için bu besinlere alerjisi olanların da gönül rahatlığıyla yapabilecekleri harika bir kurabiye olan balayı kurabiyesinin tazeliğini koruma süresi de oldukça uzun. Haydi bakalım fındıklar hazırsa kollar sıvansın, çayın yanına balayı kurabiyesi yapıyoruz. Şimdiden ellerinize sağlık!  

KAÇ KİŞİLİK

1 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaBalayı Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı fındık (rondodan incecik geçirilmiş)
 • 1 çay bardağı sıvı yağ (büyük çay bardağı: 110 cc)
 • 1/2 su bardağı pudra şekeri
 • 1 su bardağı (tepeleme) un
 • Balayı Kurabiyesi Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyeler fırında 10 dakika piştikten sonra fırını kapatın ve kurabiyeleri çıkarmadan 4 dakika fırında kapak kapalı şekilde bekletin. Bu yöntemle kurabiyeleriniz dağılmayacaktır.

  Balayı Kurabiyesi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fırınınızı 150 dereceye ayarlayın.

  2. Bütün olan fındıkları neredeyse sıvı hale gelecek kadar rondodan geçirin ve geniş bir karıştırma kasesine aktarın.

  3. Fındıkların üzerine sıvı yağ ve pudra şekerini ekleyip karıştırın.

  4. Tepeleme doldurduğunuz 1 su bardağı unu da üzerine ekledikten sonra yoğurmaya başlayın. Yumuşak ama toparlanmış bir hamur elde edeceksiniz.

  5. Dondurma kaşığıyla hamurdan parçalar alın ve pişirme kağıdı serili fırın tepsisine aralıklarla yerleştirin.

  6. Önceden ısıtmış olduğunuz 150 dereceye ayarlı fırında 10 dakika pişirin ve fırın kapalıyken kurabiyeleri 4 dakika daha fırında bekletin.

  7. Fırından çıkardığınız kurabiyeleri oda ısısına geldikten sonra sevdiklerinizle birlikte afiyetle tüketin!

  Balayı Kurabiyesi Tarifinin Servis Önerisi

  Büyük boy dondurma kaşığıyla 9 adet büyük porsiyonda kurabiye çıkıyor. Daha küçük dondurma kaşığıyla hazırlayarak miktarı arttırabilirsiniz.  Balayı Kurabiyesi Tarifi

  Ayrılmadan önce Balayı Kurabiyesi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Balayı Kurabiyesi Tarifi Balayı Kurabiyesi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Balayı Kurabiyesi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Balayı Kurabiyesi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Balayı Kurabiyesi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Balayı Kurabiyesi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Balayı Kurabiyesi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Balayı Kurabiyesi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Balayı Kurabiyesi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Balayı Kurabiyesi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Balayı Kurabiyesi Tarifi istediğinde yeme, Balayı Kurabiyesi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Balayı Kurabiyesi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Balayı Kurabiyesi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Balayı Kurabiyesi Tarifi Balayı Kurabiyesi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Balayı Kurabiyesi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Balayı Kurabiyesi Tarifi

  “Yeterince Balayı Kurabiyesi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Balayı Kurabiyesi Tarifi Balayı Kurabiyesi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Balayı Kurabiyesi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Balayı Kurabiyesi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Balayı Kurabiyesi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Balayı Kurabiyesi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Balayı Kurabiyesi Tarifi Balayı Kurabiyesi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Balayı Kurabiyesi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Balayı Kurabiyesi Tarifi ister. Balayı Kurabiyesi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Balayı Kurabiyesi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Balayı Kurabiyesi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?