Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Bal Kabaklı Muffin Tarifi

Bal Kabaklı Muffin Tarifi

Meslek icabı diyet yapan diyetisyen Melis Zorgör, Yemek.com için yazdı.
İstatistiklere göre ortalama olarak bir Türk, İnstagram`da her gün yaklaşık 4 adet muffin fotoğrafı görmekte ve bu onun iştahını açmaktadır. Nefsine hakim olamayan masum Türk, karnı acıkınca birbirinden güzel ve ortalamada 200 kalorilik muffinleri hüpletmekte bir sakınca görmemektedir.
Efsaneye göre Külkedisi`nin zayıflığının sırrı da gece yarısından sonra yaptığı bal kabaklı muffinlere şeker yerine dut kurusu koymasında saklıymış. İşte Külkedisi`nin 40 kilit altında saklanan bal kabaklı muffin tarifi.

KAÇ KİŞİLİK

8 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaBal Kabaklı Muffin Tarifi İçin Malzemeler

 • Bal kabağı püresi için

 • 2 dilim bal kabağı (iri dilim)
 • 2 adet çubuk tarçın
 • 1 çay bardağı su
 • Muffin harcı için

 • 2 adet yumurta
 • 1 su bardağı dut kurusu (şeker yerine)
 • 1 su bardağı tam tahıllı un
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1/2 çay bardağı ayçiçek yağı
 • 1 paket vanilya
 • 1 paket kabartma tozu
 • Süslemesi için

 • 2 yemek kaşığı kurutulmuş yaban mersini
 • Bal Kabaklı Muffin Tarifinin Pişirme Önerisi

  Bal kabaklarını fırında pişirdikten sonra da kullanabilirsiniz.

  Bal Kabaklı Muffin Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kabuklarını ayıkladığınız bal kabağı dilimlerini iri parçalar halinde kestikten sonra su ve çubuk tarçın ilavesiyle kısık ateşte haşlayın. Soğuması için bir kenarda bekletin.

  2. Dut kurularını mutfak robotunda iri toz şeker taneleri gibi kalana kadar çekin.

  3. Tam tahıllı un, kabartma tozu ve vanilyayı ayrı bir kapta karıştırın.

  4. İnce çekilmiş dut kurusu, yumurtalar, ayçiçek yağı, karbonat ve püre haline gelen haşlanmış bal kabağını ayrı bir kapta 10 dakika kadar çırpın.

  5. Sıvı muffin karışımına kuru malzemeleri katıp, pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırın.

  6. Karışımı, içine kağıt muffin kalıpları yerleştirdiğiniz kalıplara eşit olarak dağıtın.

  7. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20 dakika pişirdiğiniz bal kabaklı muffinleri, soğuduktan sonra kalıplarından çıkartın. Kurutulmuş yaban mersinleriyle süsleyip servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.  Bal Kabaklı Muffin Tarifi

  Ayrılmadan önce Bal Kabaklı Muffin Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Bal Kabaklı Muffin Tarifi Bal Kabaklı Muffin Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Bal Kabaklı Muffin Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Bal Kabaklı Muffin Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Bal Kabaklı Muffin Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Bal Kabaklı Muffin Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Bal Kabaklı Muffin Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Bal Kabaklı Muffin Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Bal Kabaklı Muffin Tarifi istediğinde yeme, Bal Kabaklı Muffin Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Bal Kabaklı Muffin Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Bal Kabaklı Muffin Tarifi Bal Kabaklı Muffin Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Bal Kabaklı Muffin Tarifi

  “Yeterince Bal Kabaklı Muffin Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Bal Kabaklı Muffin Tarifi Bal Kabaklı Muffin Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Bal Kabaklı Muffin Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Bal Kabaklı Muffin Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Bal Kabaklı Muffin Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Bal Kabaklı Muffin Tarifi Bal Kabaklı Muffin Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Bal Kabaklı Muffin Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Bal Kabaklı Muffin Tarifi ister. Bal Kabaklı Muffin Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Bal Kabaklı Muffin Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Bal Kabaklı Muffin Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?