Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Baharatlı Patates Çorbası Tarifi

Botanik bilimi açısından sebze sayılmakla birlikte yüksek nişasta ve karbonhidrat içeriğinden dolayı beslenme açısından karbonhidratlar grubunda yer alan patatesin hangi gıda grubuna ait olduğu tartışmalı bir konu. Ama hangi grupta olursa olsun, çok sevildiği ve joker gıdalardan biri sayıldığı da bir gerçek.
Bizim mutfağımız da patatesli çeşitler açısından oldukça zengin. Kızartması, haşlaması, püresi, yemeği, omleti pek çok çeşidi yapılır. Bu tarifte ise patatesin lezzet ve besleyiciliğinden çorba olarak yararlanıyoruz. Patates dışında herhangi bir sebzenin kullanılmadığı bu çorbada patatesin lezzetini tereyağı ve baharatlar tamamlıyor.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaBaharatlı Patates Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet orta boy patates
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 6 su bardağı soğuk su
 • 1 silme çay kaşığı toz karabiber
 • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş muskat cevizi
 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal
 • 1 çay kaşığı tuz
 • Baharatlı Patates Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Bu çorbayı, çırpılmamış taze krema ilavesiyle de servis edebilirsiniz.

  Baharatlı Patates Çorbası Tarifinin Pişirme Önerisi

  Arzu ettiğiniz taze otları da çorba karışımına katabilirsiniz.

  Baharatlı Patates Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kabuğunu soyduğunuz patatesleri minik küpler halinde doğrayın.

  2. Soğuk su, tereyağı, toz karabiber, rendelenmiş muskat cevizi, toz zerdeçal ve doğranmış patatesleri derin bir tencereye alın.

  3. Kapağını kapattığınız tencerede, patatesler yumuşayana kadar yaklaşık 20 dakika pişirin.

  4. Patatesler yumuşadığında çorbanın altını kapatın. Damak tadınıza göre tuzunu ayarlayın.

  5. Pürüzsüz bir kıvam alması için blenderdan geçirdiğiniz çorbayı servis tabaklarına aldıktan sonra sıcak olarak servis edin.  Baharatlı Patates Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Baharatlı Patates Çorbası Tarifi Baharatlı Patates Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Baharatlı Patates Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Baharatlı Patates Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Baharatlı Patates Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Baharatlı Patates Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Baharatlı Patates Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Baharatlı Patates Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Baharatlı Patates Çorbası Tarifi Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Baharatlı Patates Çorbası Tarifi

  “Yeterince Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Baharatlı Patates Çorbası Tarifi Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Baharatlı Patates Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Baharatlı Patates Çorbası Tarifi Baharatlı Patates Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Baharatlı Patates Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Baharatlı Patates Çorbası Tarifi ister. Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Baharatlı Patates Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Baharatlı Patates Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?