Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Bademli Kayısı Reçeli Tarifi

Bademli Kayısı Reçeli Tarifi

Reçel yapmak, temelde meyvelerin şekerle birlikte harmanlanarak, kıvam ve tat değişimi yaşamasına dayanıyor. Meyveler bu şekilde daha uzun süre dayanmalarının yanı sıra, kahvaltıların en lezzetli konuğu olarak yerini alıyor masalarımızda. Yaz meyvelerini kışın, kış meyvelerini de yazın tüketmenin de en güzel yollarından biri. Yaz meyvelerinin en lezzetlerinden biri olan kayısı da reçele dönüştüğünde şahane kıvamıyla tüm yıl tüketiliyor.
Ancak bu kez kayısı reçelini bambaşka bir tatla, bademle zenginleştirerek kavanozlara buyur ediyoruz. Tuzsuz, taze bademlerle birlikte usul usul tatlanan kayısı reçelleri, kahvaltılarınıza ve tatlılarınıza daha gurme bir hava katıyor. Eskilerden miras bu tarifimizi hemen deneyin diyor, tarifimizle minik bir lezzet yolculuğuna davet ediyoruz.
Afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

1 orta boy kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaBademli Kayısı Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 • 400 gram kayısı
 • 3/4 su bardağı toz şeker
 • 1/5 adet limon
 • 1 çay bardağı çiğ badem
 • 1 su bardağı su
 • Bademli Kayısı Reçeli Tarifinin Püf Noktası

  Bademlerin kavrulmamış, çiğ bademler olmasına özen gösterin. Dilerseniz kayısı, şeker ve badem miktarını arttırarak daha fazla reçel elde edebilir ya da azaltarak daha minik porsiyonlarda reçeller hazırlayabilirsiniz. Reçelinizi serin ve kuru bir ortamda ya da buzdolabında ağzı sıkıca kapalı bir biçimde uzunca bir süre saklayabilirsiniz.

  Bademli Kayısı Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kayısıları ortadan ikiye bölün ve çekirdeklerini çıkarın.

  2. Ardından güzelce yıkayın ve fazla sularının süzülmesi için süzgecin içerisine alın.

  3. Suları süzüldükten sonra minik parçalar halinde doğrayın.

  4. Derin bir tencerenin içerisine bir kat kayısı reçeli, bir kat toz şeker olacak şekilde aktarın.

  5. Üzerine suyunu da ekleyerek kapağını kapatın ve en az 6 saat, mümkünse bir gece bekletin.

  6. Ayrı bir kabın içerisine çiğ bademleri aktarın ve üzerine sıcak su ilave edin.

  7. Bir süre beklettikten sonra suyun içindeyken kabuklarını çıkarın. Fazla suyunu süzdürün.

  8. Beklettiğiniz kayısıları ocağa alın, suyu eksilmişse su ilave edin ve karıştırarak pişirmeye başlayın.

  9. Limonun suyunu sıkarak ilave edin. Hafif katı bir kıvama gelene kadar karıştırarak pişirmeye devam edin.

  10. Bu işlemin üzerinden yaklaşık 30 dakika geçtikten sonra kabuklarını çıkardığınız bademleri ekleyin.

  11. Bademlerle birlikte 5-10 dakika daha pişirerek ocaktan alın. Oda sıcaklığında karıştırarak soğutun. Ardından küçük boy kavanozlara pay ederek keyifle tüketin.  Bademli Kayısı Reçeli Tarifi

  Ayrılmadan önce Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Bademli Kayısı Reçeli Tarifi Bademli Kayısı Reçeli Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Bademli Kayısı Reçeli Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Bademli Kayısı Reçeli Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Bademli Kayısı Reçeli Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Bademli Kayısı Reçeli Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Bademli Kayısı Reçeli Tarifi istediğinde yeme, Bademli Kayısı Reçeli Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Bademli Kayısı Reçeli Tarifi Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Bademli Kayısı Reçeli Tarifi

  “Yeterince Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Bademli Kayısı Reçeli Tarifi Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Bademli Kayısı Reçeli Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Bademli Kayısı Reçeli Tarifi Bademli Kayısı Reçeli Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Bademli Kayısı Reçeli Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Bademli Kayısı Reçeli Tarifi ister. Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Bademli Kayısı Reçeli Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Bademli Kayısı Reçeli Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?