Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Babka Tarifi

Çikolatayı ekmek üzerine sürüp sürüp yedik bu zamana denk. Ama coğrafyamızdan uzaklarda, Polonya`da, Litvanya`da çikolatanın ekmeğin içine girdiği nefis bir tarif var. Bu ekmeğin adı; babka.
Babka, örgü biçimine getirilen hamurların, içine çikolata saklanmasıyla yapılıyor. Üzerine yumurta sarısı sürülüyor. Fırının sıcacık kollarına teslim ediliyor. Çıkarılıp, çayın, kahvenin yanına afiyetle yeniliyor. Sabah kahvaltılarını da tüm tatlılığıyla şenlendiriliyor.
Diyoruz ki çok da uzak olmasın evimizden, soframızdan. Babkayı, diğer adıyla çikolatalı ekmeği fırınımıza atalım. Buyursunlar.

KAÇ KİŞİLİK

10 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaBabka Tarifi İçin Malzemeler

 • Hamuru için

 • 3 su bardağı un
 • 1 paket instant maya
 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 su bardağı su
 • İç harcı için

 • 100 gram çikolata
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • Üzeri için

 • 1 adet yumurta sarısı
 • Babka Tarifinin Pişirme Önerisi

  Çikolata sos yerine sürülebilir çikolata kreması kullanarak da babkayı hazırlayabilirsiniz.

  Babka Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kabın içine un, su, maya ve toz şekeri alın.

  2. Malzemeleri birbiriyle harmanlayarak, güzelce yoğurun.

  3. Hamurunuz kıvam aldıktan sonra üzerini kapatın ve mayalanması için yarım saat kadar dinlendirin.

  4. Bu sırada iç harcını hazırlayın. Bir tencerenin içine su koyun, üzerine cam bir kap oturtun.

  5. İçine çikolata ve toz şekeri ilave ederek benmari usulü eritin.

  6. Eriyen çikolatanızı ocaktan alın. Sıcakken içine iki yemek kaşığı tereyağını ilave edin.

  7. Dinlenen hamurunuzu tezgaha alın. Merdane yardımıyla hamurunuzu açın.

  8. İçine çikolatalı harcı ilave edin ve rulo biçiminde sarın. Rulo biçimine getirdiğiniz çikolatalı bir bıçak yardımıyla uzunlamasına ortadan ikiye bölün.

  9. Bu parçaları bir sağ, bir sol biçimde birbirinin üzerine atarak örgü biçimine getirin.

  10. Önceden yağladığınız baton kek kalıbına yerleştirin.

  11. Yumurta sarısını iyice çırparak babkanın üzerine sürün. 180 derecede yaklaşık 25-30 dakika pişirin.

  12. Piştikten sonra fırından çıkarın ve afiyetle tüketin.  Babka Tarifi

  Ayrılmadan önce Babka Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Babka Tarifi Babka Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Babka Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Babka Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Babka Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Babka Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Babka Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Babka Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Babka Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Babka Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Babka Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Babka Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Babka Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Babka Tarifi istediğinde yeme, Babka Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Babka Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Babka Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Babka Tarifi Babka Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Babka Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Babka Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Babka Tarifi

  “Yeterince Babka Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Babka Tarifi Babka Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Babka Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Babka Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Babka Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Babka Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Babka Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Babka Tarifi Babka Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Babka Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Babka Tarifi ister. Babka Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Babka Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Babka Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?