Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Avokado Püreli Karides Tarifi

Avokado püresi, haşlanmış jumbo karidesler ve sunum tabağının şıklığına katkıda bulunan garnitürler... Avokado püreli karides size tüm deniz ürünlerini sevdirebilir.
Yemek.com özel çekiminde mutfak şefi Mehmet Yalçınkaya`dan püf noktalarını öğrendiğimiz avokado püreli karides tarifini, ana yemek dışında sadece bir atıştırmalık olarak servis edebileceğiniz diğer Ouzo Roof Restaurant tarifleriyle birlikte sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaAvokado Püreli Karides Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet jumbo karides
 • 1 adet orta boy olgun avokado
 • 1/4 adet taze sıkılmış limon suyu
 • 1/4 çay kaşığı tuz
 • 1/4 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • 1 adet kurutulmuş domates
 • 4 yaprak parmesan peyniri
 • 2 dal frenk maydanozu
 • 2 damla trüf yağı
 • 1 dilim lime (yeşil limon)
 • Avokado Püreli Karides Tarifinin Püf Noktası

  Dikkatli bir şekilde temizleyip (orta kısımlarında yer alan ve iplik şeklinde uzanan bağırsak bölümünü dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir) bol suda duruladığınız jumbo karidesleri, kaynar suda kısa sürede haşlamaya özen gösterin.Avokado püresine tadını sevdiğiniz baharatları katabilir, öneri olarak ona acılık katabilirsiniz.

  Avokado Püreli Karides Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Temizlediğiniz jumbo karidesleri bol suda yıkayın. Kaynar suda kısa süre haşladıktan sonra kabuk ve kafa kısımlarını ayıklayın. Kuyruk kısımlarını üzerinde bırakın.

  2. Ortadan ikiye kesip çekirdeğini çıkardığınız ve kabuğunu soyduğunuz avokadoyu; taze sıkılmış limon suyu, tuz ve taze çekilmiş tane karabiber ilavesiyle mutfak robotunda püre haline getirin.

  3. Servis tabağının orta kısmına avokado püresini ince bir çizgi halinde çekin.

  4. Pürenin üzerine karidesleri yerleştirin. Yaprak parmesan peynirlerini karideslerin yanına ekleyin.

  5. Küçük parçalar halinde doğranmış kurutulmuş domates, frenk maydanozu ve lime dilimini servis esnasında tabağa alın.

  6. Son olarak üzerine birkaç damla trüf yağı gezdirdiğiniz karidesleri bekletmeden soğuk olarak servis edin.  Avokado Püreli Karides Tarifi

  Ayrılmadan önce Avokado Püreli Karides Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Avokado Püreli Karides Tarifi Avokado Püreli Karides Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Avokado Püreli Karides Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Avokado Püreli Karides Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Avokado Püreli Karides Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Avokado Püreli Karides Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Avokado Püreli Karides Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Avokado Püreli Karides Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Avokado Püreli Karides Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Avokado Püreli Karides Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Avokado Püreli Karides Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Avokado Püreli Karides Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Avokado Püreli Karides Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Avokado Püreli Karides Tarifi istediğinde yeme, Avokado Püreli Karides Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Avokado Püreli Karides Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Avokado Püreli Karides Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Avokado Püreli Karides Tarifi Avokado Püreli Karides Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Avokado Püreli Karides Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Avokado Püreli Karides Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Avokado Püreli Karides Tarifi

  “Yeterince Avokado Püreli Karides Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Avokado Püreli Karides Tarifi Avokado Püreli Karides Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Avokado Püreli Karides Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Avokado Püreli Karides Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Avokado Püreli Karides Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Avokado Püreli Karides Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Avokado Püreli Karides Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Avokado Püreli Karides Tarifi Avokado Püreli Karides Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Avokado Püreli Karides Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Avokado Püreli Karides Tarifi ister. Avokado Püreli Karides Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Avokado Püreli Karides Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Avokado Püreli Karides Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?