Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yoğurt Çorbası Tarifi

Yoğurt Çorbası Tarifi

Koyun sütünden yapılan tereyağından elde edilen ve %99 oranında süt yağı içerine sahip sade yağ diye de bilinen Urfa yağı ve kemik suyuyla hazırlanan yoğurt çorbası, günün her saati içmek isteyeceğiniz çorba çeşitlerinden.
Ar Ruha Restaurant menüsünün soğuk kış günlerinde iç ısıtan başlangıçlarından biri olan “Yoğurt Çorbası” yanı sıra Yemek.com‘a özel çekimde şefinden püf noktalarını aldığımız diğer Ar Ruha Restaurant tariflerine de göz atabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

5 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaYoğurt Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 litre kemik suyu (uzun süre ağır ateşte kaynamış)
 • 200 gram yoğurt
 • 50 gram un
 • 70 gram urfa yağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Servisi için

 • 1 yemek kaşığı urfa yağı
 • 1 tatlı kaşığı nane
 • Yoğurt Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Çorbayı sulandırmaması ve daha lezzetli olması için suyunu süzdürdüğünüz koyu yoğurt ya da süzme yoğurt kullanmayı tercih edin.Kemik suyunu içme suyundan hazırlayıp, tüm özünün et suyuna geçmesi için uzun süre kaynattıktan sonra süzerek kullanmaya özen gösterin.

  Yoğurt Çorbası Tarifinin Pişirme Önerisi

  Çorbayı, sıcak kemik suyu yerine tavuk suyu kullanarak da hazırlayabilirsiniz.

  Yoğurt Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Suyunu süzdürdüğünüz koyu yoğurdu derin bir tencereye alın ve bir çırpıcı yardımıyla karıştırarak kıvamını açın.

  2. Un ekledikten sonra pütür kalmayana dek karıştırma işlemini sürdürün.

  3. Tuz ve yoğurdun kesilmemesi için azar azar ilave ettiğiniz sıcak kemik suyuyla çorbanın kıvamını açın.

  4. Eklediğiniz sıcak kemik suyu bittiğinde çorba tenceresini ocağa alın.

  5. Hazırladığınız çorbayı, kısık ateşte aralarda karıştırarak 20-25 dakika kadar pişirin.

  6. Kaynamaya başlayan çorbaya son olarak Urfa yağını katın ve 5 dakika daha pişirdikten sonra ocaktan alın.

  7. Servisinde kullanmak üzere; küçük bir sos tavasında erittiğiniz Urfa yağında naneyi 1 dakika kadar yakın.

  8. Servis kaselerine aldığınız sıcak çorbayı, hazırladığınız nane sos eşliğinde bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.  Yoğurt Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Yoğurt Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yoğurt Çorbası Tarifi Yoğurt Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yoğurt Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yoğurt Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yoğurt Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yoğurt Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yoğurt Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yoğurt Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yoğurt Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yoğurt Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yoğurt Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yoğurt Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yoğurt Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yoğurt Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Yoğurt Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yoğurt Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yoğurt Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yoğurt Çorbası Tarifi Yoğurt Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yoğurt Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yoğurt Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yoğurt Çorbası Tarifi

  “Yeterince Yoğurt Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yoğurt Çorbası Tarifi Yoğurt Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yoğurt Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yoğurt Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yoğurt Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yoğurt Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yoğurt Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yoğurt Çorbası Tarifi Yoğurt Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yoğurt Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yoğurt Çorbası Tarifi ister. Yoğurt Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yoğurt Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yoğurt Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?