Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kazan Kebabı Tarifi

Odun ateşi fırınında salçalı sosuyla birlikte kısa sürede pişen kazan kebabı doyumsuz bir lezzet.
Ar Ruha Restaurant şeflerinden Sıdık Toktaş`ın lezzet sırlarını Yemek.com ile paylaştığı patlıcan ve domates içine yağsız kuzu kıyması, baharatlar ve sade yağla hazırlanan köftelerin yerleştirildiği `Kazan Kebabı` dışında kalan diğer Ar Ruha Restaurant tariflerini de evinizde hazırlayabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

40 dakikaKazan Kebabı Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet orta boy domates
 • 4 adet orta boy kemer patlıcan
 • 400 gram yağsız kuzu kıyması
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 50 gram urfa yağı (sade tereyağı)
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Sosu için

 • 50 gram domates salçası
 • 50 gram urfa yağı (sade tereyağı)
 • 1 su bardağı sıcak su
 • 1/4 çay kaşığı tuz
 • Kazan Kebabı Tarifinin Pişirme Önerisi

  Büyük boy kuru soğanların iç kısımlarını doldurarak da kebabı hazırlayabilirsiniz.Salçalı sosa arzu ettiğiniz baharatları katabilirsiniz.Kebapların üzerine birer adet yeşil sivri biber yerleştirebilir, köfte harcında incecik kıyılmış maydanoza yer verebilirsiniz.

  Kazan Kebabı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta boy kuru soğanı rendenin ince tarafıyla rendeleyin. Karıştırma kabına aldığınız yağsız kuzu kıymasını; rendelenmiş kuru soğan, sade tereyağı ve tuz ilavesiyle yoğurarak köfte harcını hazırlayın.

  2. Bol suda yıkadığınız kemer patlıcanları alacalı şekilde soyun. Uç ve sap kısımlarını aldığınız patlıcanların orta kısımlarına beş altı yerinden çizikler atın.

  3. Pişme esnasında açılmaması ve kesik attığınız yerlerden patlıcanların dilim dilim ayrılmaması için çok derin kesmemeye dikkat edin. Aynı işlemi kabuğunu soymadığınız orta boy domateslere de uygulayın.

  4. Hazırladığınız sade yağlı köfte harcından yassı köfteler hazırlayıp, kemer patlıcan ve domatesler üzerinde açtığınız boşluklara yerleştirin.

  5. Kebabın salçalı sosu için; sade tereyağını küçük bir sos tavasında eritin. Domates salçasını katıp eriyen tereyağında 2-3 dakika kadar kavurduktan sonra sıcak su ve tuzu ekleyip sosun kıvamını açın.

  6. Fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirdiğiniz patlıcan ve domates kebaplarının üzerine salçalı sosu gezdirin.

  7. Kazan kebabını, önceden ısıtılmış 180 derece fırında 30 dakika kadar pişirdikten sonra sıcak olarak bekletmeden servis edin. Pirinç pilavı eşliğinde sevdiklerinizle paylaşın.  Kazan Kebabı Tarifi

  Ayrılmadan önce Kazan Kebabı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kazan Kebabı Tarifi Kazan Kebabı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kazan Kebabı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kazan Kebabı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kazan Kebabı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kazan Kebabı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kazan Kebabı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kazan Kebabı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kazan Kebabı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kazan Kebabı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kazan Kebabı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kazan Kebabı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kazan Kebabı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kazan Kebabı Tarifi istediğinde yeme, Kazan Kebabı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kazan Kebabı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kazan Kebabı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kazan Kebabı Tarifi Kazan Kebabı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kazan Kebabı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kazan Kebabı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kazan Kebabı Tarifi

  “Yeterince Kazan Kebabı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kazan Kebabı Tarifi Kazan Kebabı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kazan Kebabı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kazan Kebabı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kazan Kebabı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kazan Kebabı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kazan Kebabı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kazan Kebabı Tarifi Kazan Kebabı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kazan Kebabı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kazan Kebabı Tarifi ister. Kazan Kebabı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kazan Kebabı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kazan Kebabı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?