Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi

Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi

Bir türlü benimseyemedik enerji barlarını, mini şekersiz atıştırmalıkları. Halbuki müthiş sağlıklılar, müthiş güzeller. O çabucak düşen enerjimizi nasıl yükseltiyor, aniden bastıran tatlı krizlerimizi nasıl dengeliyorlar bir bilseniz... Onları asla yanınızdan ayırmazdınız herhalde. Hadi, bir karar alalım bugün. Enerjimizi toparlamak için, tatlı ihtiyacımızı gidermek için mini mini atıştırmalıklar hazırlayalım.
Bu başlangıca da içimizden bir lezzet yakışır: Antep fıstığı. Rengi Antep fıstığının yeşilinden, enerjisi kaju, hurma ve fındıktan alan, şekerini de bal ve tarçına borçlu olan toplar yapalım. Tüm malzemeleri birleştirdik mi, işte hazır. Okulda, sporda her yerde yanımızda taşıyabiliriz onları.
Artık enerjimiz de keyfimiz de tavan!

KAÇ KİŞİLİK

15 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaAntep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı süt
 • 3 yemek kaşığı yulaf kepeği
 • 1 tatlı kaşığı toz antep fıstığı
 • 2 yemek kaşığı fındık içi (iri kıyılmış)
 • 1/2 çay bardağı antep fıstığı içi (iri kıyılmış)
 • 7 adet hurma
 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 1 çay bardağı çiğ kaju fıstığı
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifinin Püf Noktası

  Kajuların blenderda kremamsı bir kıvam almasını sağlayın. Kıvamı çok yumuşak gelirse içerisine bir miktar daha yulaf kepeği ekleyebilirsiniz. Bal miktarını damak zevkinize göre arttırıp azaltabilirsiniz.

  Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Hurmaları bir kasenin içine alın. Üzerine sıcak su dökün ve yaklaşık 3 dakika kadar suda bekleterek yumuşamalarını sağlayın.

  2. Çiğ kajuları süt ile birlikte blenderın içine alın. Kremamsı bir kıvam alana kadar karıştırın.

  3. Ardından yumuşattığınız hurmaların çekirdeklerini çıkararak kajuları ve balı üzerine ekleyin ve güzelce karıştırın.

  4. Kaju-süt-hurma ve bal karışımını bir kasenin içine aktarın.

  5. İçine yulaf kepeğini ilave edin ve bir spatula yardımıyla karıştırın.

  6. Ardından geriye kalan tüm malzemeleri içine ekleyerek güzelce karıştırın.

  7. Ardından karışımdan minik parçalar alarak elinizde top şekli verin.

  8. Yağlı kağıt serili bir tepsinin üzerine topları aktarın ve dolapta soğumaya bırakın.

  9. Soğuduktan sonra çıkarıp afiyetle tüketin.  Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi

  Ayrılmadan önce Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi istediğinde yeme, Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi

  “Yeterince Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi ister. Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Antep Fıstıklı Enerji Topları Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler