Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Alinazik Tarifi

Bir Gaziantepli olarak bu kadar çeşitli yemeğin içinde tartışmasız en sevdiğimdir. Hem hafif hem de pratik olması sebebiyle tam kurtarıcı bir yemek kendisi.
Yoğurt ve patlıcanın beraberliği tam anlamıyla bir efsane yaratıyor. Sarımsak da bu kardeşliği adete pekiştiriyor. Damak zevkinize göre sarımsak oranını isterseniz arttırıp, azaltabilirsiniz. Her şekilde enfes olacaktır. Bir kere yaptığınız taktirde eminim ki tarif listenizdeki yerini devamlı surette koruyacak. Dilerseniz mutfağa buyurun.

KAÇ KİŞİLİK

3 tabaklık

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaAlinazik Tarifi İçin Malzemeler

 • 200 gram orta yağlı kıyma
 • 3 adet orta boy patlıcan
 • 1,5 su bardağı süzme yoğurt
 • 2 diş sarımsak
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 2 çay kaşığı pul biber
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • 2 çay kaşığı zeytinyağı
 • Alinazik Tarifinin Püf Noktası

  Yoğurt ne kadar iyi süzülmüş olursa yemeğiniz o kadar lezzetli olur.

  Alinazik Tarifinin Pişirme Önerisi

  Yoğurt ekledikten sonra çok ısıtmayın yoğurt kesilmesin.

  Alinazik Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle patlıcanların birkaç yerine ufak çizikler atıp, fırında ya da ocakta közleyin.

  2. Közlenen patlıcanları soyup kesme tahtasına alın, bıçakla ufak parçalar halinde doğrayın. (Gaziantep`de biz buna tıktıklamak deriz).

  3. Doğranan parçaları küçük bir tencereye alın. Üzerine 1-2 çay kaşığı kadar zeytinyağı ve tuz ekleyin. Ocağın altını açın ve patlıcanları karıştıra karıştıra ısıtın. Dikkat edin tencerenin dibi tutmasın.

  4. Patlıcanlar ısınınca ocağın altını kısın. Üzerine süzme yoğurdu ve ezdiğiniz sarımsakları ekleyin. İyice karıştırıp karışımın ılımasını sağlayın ocağın altını kapatın.

  5. Karışımın tuz ve sarımsak oranını kontrol edip yeterli değilse ekleyebilirsiniz.

  6. Bir tavaya biraz yağ ekleyip kıymayı kavuralım. Kavrulan kıymaya tuz, karabiber ve kırmızı biber ekleyip altını kapatalım.

  7. Düz bir tabağa patlıcanlı yoğurdu yayalım ve üzerine kıyma serpelim.

  8. İsteğe göre üzerini maydanoz, ince doğranmış yeşil biber ve ince doğranmış kapya biber ile süsleyelim. Afiyet olsun.

  Alinazik Tarifinin Servis Önerisi

  Üzerine yeşil biber ,kırmızı kapya biber ve maydanoz ekleyebilirsiniz.  Alinazik Tarifi

  Ayrılmadan önce Alinazik Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Alinazik Tarifi Alinazik Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Alinazik Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Alinazik Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Alinazik Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Alinazik Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Alinazik Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Alinazik Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Alinazik Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Alinazik Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Alinazik Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Alinazik Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Alinazik Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Alinazik Tarifi istediğinde yeme, Alinazik Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Alinazik Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Alinazik Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Alinazik Tarifi Alinazik Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Alinazik Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Alinazik Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Alinazik Tarifi

  “Yeterince Alinazik Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Alinazik Tarifi Alinazik Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Alinazik Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Alinazik Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Alinazik Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Alinazik Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Alinazik Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Alinazik Tarifi Alinazik Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Alinazik Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Alinazik Tarifi ister. Alinazik Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Alinazik Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Alinazik Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?