Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Acılı, Kremalı Karides Tarifi

Jumbo karidesleri pratik bir şekilde hazırlayacağınız acılı sosunda, kısa sürede pişirebileceğiniz gibi önceden hazırlamış olduğunuzu düşündüğümüz Chili Thai sosunu ekleyerek de lezzetlendirebilirsiniz.
Şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaAcılı, Kremalı Karides Tarifi İçin Malzemeler

 • 800 gram ayıklanmış jumbo karides
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 3 diş sarımsak
 • 4 adet kurutulmuş chili biberi
 • 1/2 su bardağı domates suyu
 • 2 yemek kaşığı ketçap
 • 1 tatlı kaşığı sirke
 • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 2 yemek kaşığı krema
 • 5 gram taze zencefil
 • 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • 1 çay kaşığı tuz
 • Acılı, Kremalı Karides Tarifinin Pişirme Önerisi

  Ayıklanmış karideslerin kuyruk kısımlarını bırakabilirsiniz.

  Acılı, Kremalı Karides Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bol suda yıkayıp, ayıkladığınız karidesleri kağıt havlu ile kurulayın.

  2. Sarımsakları rendeleyin. Kabuğunu soyduğunuz taze zencefili rendeleyin. Zeytinyağını mümkünse döküm bir tavada kızdırın.

  3. Aromasını vermesi için sarımsakları zeytinyağında 1 dakika kadar kavurun. Ayıklanmış karidesleri ekleyin ve 2-3 dakika kadar yüksek ateşte soteleyin.

  4. Domates suyu ile kıvamını açtığınız ketçap, acısını vermesi için kurutulmuş chili biberleri, sirke, rendelenmiş zencefil, taze çekilmiş tane karabiber ve tuzu katın.

  5. Sote karidesleri, domates sulu sosunda 3-4 dakika kadar kaynatın. Sosun daha kıvamlı ve renginin berrak olması için mısır nişastası ekleyin ve karıştırın.

  6. Karideslerin lezzetini arttırmak için son olarak kremayı katın ve kısık ateşte 1-2 dakika daha pişirdiğiniz yemeği bekletmeden sıcak olarak servis edin. Deniz ürünü ve özellikle acı sevdalısı sevdiklerinizle paylaşın.  Acılı, Kremalı Karides Tarifi

  Ayrılmadan önce Acılı, Kremalı Karides Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Acılı, Kremalı Karides Tarifi Acılı, Kremalı Karides Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Acılı, Kremalı Karides Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Acılı, Kremalı Karides Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Acılı, Kremalı Karides Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Acılı, Kremalı Karides Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Acılı, Kremalı Karides Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Acılı, Kremalı Karides Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Acılı, Kremalı Karides Tarifi istediğinde yeme, Acılı, Kremalı Karides Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Acılı, Kremalı Karides Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Acılı, Kremalı Karides Tarifi Acılı, Kremalı Karides Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Acılı, Kremalı Karides Tarifi

  “Yeterince Acılı, Kremalı Karides Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Acılı, Kremalı Karides Tarifi Acılı, Kremalı Karides Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Acılı, Kremalı Karides Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Acılı, Kremalı Karides Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Acılı, Kremalı Karides Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Acılı, Kremalı Karides Tarifi Acılı, Kremalı Karides Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Acılı, Kremalı Karides Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Acılı, Kremalı Karides Tarifi ister. Acılı, Kremalı Karides Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Acılı, Kremalı Karides Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Acılı, Kremalı Karides Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?