Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Acı Sos Tarifi

Patates kızartmasına bana bana yersin. Tam kıvamında pişmiş köftelerin üzerine gezdirip lezzetini ikiye katlarsın. Makarnanın içine, pizzanın üzerine sıkarsın. Hayal dünyası geniş, damak zevkleri farklı. Ama acı sosun yeri hep ayrı, içine girdiği her şey çok daha lezzetli. Kırmızı biberin başrolü üstlendiği bu lezzetli paketli, hazır hallerindense evde ellerimizle yapmak en lezzetlisi.
Birkaç çeşit bibere ihtiyacımız var. Tatlandırmak için de evimizde, elimizin altında her daim bulunan malzemelerden yardım alıyoruz. Dilediğimiz zaman keyifle tüketebileceğiniz bu sos, acı severlerin favorisi olmaya aday. Buyursunlar.

KAÇ KİŞİLİK

1 küçük boy kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaAcı Sos Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 diş sarımsak
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 7 adet kırmızı kapya biber
 • 3 adet chili biberi
 • 1 adet jalapeno biberi
 • 1 adet domates
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 1 çay kaşığı tatlı toz kırmızı biber
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • Acı Sos Tarifinin Püf Noktası

  Biberleri ocakta iyice yumuşattıktan sonra blendera aktarın. Acılık derecesini baharatlar ve acı biberlerinin oranını arttırıp azaltarak ayarlabilirsiniz. Sosunuzu ağzı sıkıca kapalı bir cam kavanozun içinde ve buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

  Acı Sos Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tüm biberleri güzelce yıkayın. Yeşil sap kısımlarını çıkarın. Ortadan ikiye bölün.

  2. Ortasındaki çekirdekleri çıkarın ve minik minik doğrayın.

  3. Sarımsakların kabuklarını soyun ve ezin.

  4. Domatesi yıkayın ve rendeleyin.

  5. Bir tencerenin içerisine 3 yemek kaşığı zeytinyağını alın. Üzerine sarımsak ve minik minik doğranmış biberleri aktarın.

  6. Güzelce kavurmaya başlayın. Ardından içerisine rendelenmiş domatesi ilave edin. Karıştırın.

  7. Bu şekilde biberler iyice yumuşayana kadar pişirmeye devam edin.

  8. Yumuşadıktan sonra blendera aktarın. Tüm malzemeler homojen bir görünüm alana kadar karıştırın.

  9. Tüm baharatları ve tuzu tekrar ekledikten sonra tekrar karıştırın.

  10. Ardından pürüzsüz bir hal alması için azar azar zeytinyağı ilave edin. Bir taraftan karıştırın.

  11. Pürüzsüz bir hal aldığında ve hafif sıvı bir kıvama ulaştığında karıştırmayı ve zeytinyağı eklemeyi bırakın. Damak zevkinize göre baharat ve tuz ilavesinde bulunun. Ardından cam kapaklı bir kavanoza aktarın. Bu şekilde ağzı kapalı bir biçimde saklayabilir, dilediğiniz zaman afiyetle tüketebilirsiniz.

  Acı Sos Tarifinin Servis Önerisi

  Sosunuzu et yemeklerinizden tavuk yemeklerinize, makarna soslarınızdan patates kızartmalarınızın yanında servis etmelik bir sosa kadar her şekilde kullanabilirsiniz.  Acı Sos Tarifi

  Ayrılmadan önce Acı Sos Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Acı Sos Tarifi Acı Sos Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Acı Sos Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Acı Sos Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Acı Sos Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Acı Sos Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Acı Sos Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Acı Sos Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Acı Sos Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Acı Sos Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Acı Sos Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Acı Sos Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Acı Sos Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Acı Sos Tarifi istediğinde yeme, Acı Sos Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Acı Sos Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Acı Sos Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Acı Sos Tarifi Acı Sos Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Acı Sos Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Acı Sos Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Acı Sos Tarifi

  “Yeterince Acı Sos Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Acı Sos Tarifi Acı Sos Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Acı Sos Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Acı Sos Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Acı Sos Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Acı Sos Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Acı Sos Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Acı Sos Tarifi Acı Sos Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Acı Sos Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Acı Sos Tarifi ister. Acı Sos Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Acı Sos Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Acı Sos Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?