Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi

Vizesi, finali, kirası, faturası derken yeme içmeye kafa yormak, bir de üstüne bütçe ayırmak sizin için kabus olabilir. Gelin sizinle farklı, ekonomik ve acayip lezzetli bir burger yapalım. Bir öğrenci evini daha bayram yerine çevirelim.
Arkadaşlarınızla birlikte mutfağa girip sonunda tıka basa doyacağınız bu tarifte en pahalı malzeme olan kıyma klasik bir burgerde sadece üç kişiye yetecek kadar ama biz sekiz kişinin keyfini yerine getirmenin formülünü veriyoruz! Daha fazla beklemeden başlasak mı?

KAÇ KİŞİLİK

8 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakika3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram dana kıyma
 • 2 adet kuru soğan
 • 2 diş sarımsak
 • 2 adet havuç
 • 1 yemek kaşığı un
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 500 ml. domates püresi
 • 500 ml. su
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 8 dilim burger peyniri
 • 8 adet burger ekmeği
 • 100 gram jalapeno biber turşusu
 • 100 gram salatalık turşusu
 • 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir tava ya da tencerede minik küpler halinde doğranmış soğanları (az bir kısmını burgerler için ayırıp) zeytinyağı ile soteleyin.

  2. Soğanlar yumuşayınca küp doğranmış havuçları ve sarımsağı ekleyin.

  3. Sebzeler hafifçe kavrulduktan sonra kıymayı ekleyip 10-12 dakika iyice renk alıncaya kadar kavurmaya devam ediyoruz. Bu aşamada sevdiğiniz baharatları ve unu ekleyebilirsiniz. Un kavrulduktan sonra domates püresi ve suyu ekleyip bir taşım kaynatın ve ocağın altını kısın. Arada bir karıştırarak koyu bir kıvam alıncaya kadar pişirin.

  4. Tereyağını eritin ve içerisine bir diş doğranmış sarımsak ekleyin.

  5. Ekmeklerin alt kısmını tepsiye yerleştirin.Üzerlerine kıymalı sosu paylaştırın.

  6. Üzerine jalepeno turşusu, salatalık turşusu, peynir ve soğanı ekleyin. Üste gelecek ekmeklerin içini sarımsaklı tereyağ ile yağlayıp kapatın.

  7. Üzerlerini de yağladıktan sonra 180 derecelik fırında 5 dakika peynirler eriyene kadar bekleyin. Afiyet olsun.  3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi

  Ayrılmadan önce 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi istediğinde yeme, 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi

  “Yeterince 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi ister. 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok 3 Kişilik Kıymadan 8 Kişilik Burger Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?